Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Okręgowy Puchar Polski z nowym sponsorem! Będą większe pieniądze dla klubów

wtorek, 23 sierpień 2016 13:15
Dział: Sport
Autor 

W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na specjalnie zwołanej konferencji przedstawiono nowego sponsora Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego.

Jest nim firma MIRAX z prezesem Mirosławem Hernikiem na czele. Nowy sponsor zastąpi dotychczasowego, czyli Zygmunta Kobylarczyka, prezesa firmy Zyko-Dróg.

Zygmunt Kobylarczyk, prezes Zyko-Dróg

Wybór ten jest nieprzypadkowy. Pana Hernika obserwujemy na rynku piłkarskim od lat. To jest typowa słowiańska dusza, otwarta na wsparcie sportu. Stąd też nasze rozmowy. Nie chciałem trzymać się „tortu reklamowego za wszelką cenę”.

Przekazanie tytułu głównego sponsora nastąpiło w bardzo miłej atmosferze, która towarzyszy rozgrywkom okręgowego Pucharu Polski już od dłuższego czasu. Zmiany wyjdą na lepsze, bo wzrasta kwota dotacji, a to oznacza wyższe nagrody. Triumfator otrzyma 5 tysięcy złotych, finalista 2,5 tysiąca złotych, a to nie koniec nagród. Dzięki działaniom dotychczasowego sponsora, Zygmunta Kobylarczyka we współpracy z prezesem ROZPN, Sławomirem Pietrzykiem, Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego nabrał właściwego prestiżu.

Sławomir Pietrzyk, prezes ROZPN

Wyszedł z tą inicjatywą prezes Kobylarczyk. Znalazł kolejnego sponsora, on rozmawiał z prezesem Hernikiem i cieszę się, że nam zaufał.

Radości i optymizmu w związku z podpisaniem umowy sponsorskiej nie kryje także sam Mirosław Hernik.

Mirosław Hernik, prezes MIRAX

Myślę, że kontynuacja tego, co rozpoczął Zyko-Dróg, to wspaniałe. Puchar na szczeblu okręgu radomskiego nabrał mocy. Ja to będę kontynuował.

Po podpisaniu umowy przeprowadzono losowanie par 2. rundy Pucharu. Ciekawych spotkań nie zabraknie. Kibiców czekają choćby dwa pojedynki derbowe – Centrum Radom zmierzy się z Młodzikiem, a Jodła Jedlnia-Letnisko z Królewskimi Jedlnia-Letnisko.

Sławomir Pietrzyk, prezes ROZPN

Są środki finansowe większe niż do tej pory. Więc panowie – nic tylko grać, bo środki finansowe są fajne i nagrody też są fajne.

Umowa sponsorska z firmą MIRAX podpisana została na 2 lata.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej