Dzisiaj jest: 29 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

Radomiak wrócił na właściwy tor

czwartek, 02 kwiecień 2015 16:57
Dział: Sport
Autor

Radomiak pokazał rezerwom Pogoni Siedlce miejsce w szeregu. Mimo, że siedlczanie wystąpili w Radomiu poważnie wzmocnieni zawodnikami z pierwszoligowego zespołu.

Po meczu trener rezerw Pogoni Krzysztof Pawlusiewicz stwierdził:

- Mogę tylko pogratulować zwycięstwa. Radomiak zasługuje na grę w wyższej klasie.

Trudno o trafniejszą opinię. Po prostu Radomiak, grając na swoim normalnym poziomie przewyższa wiele zespołów trzecioligowych przynajmniej o klasę.

- Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Po ostatnich dwóch remisach zaczęło się robić nerwowo – powiedział Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka. - Dziś realizowaliśmy dokładnie plan taktyczny.

W 63 minucie bramkarz gości był bezradny przy dobitce Szymona Stanisławskiego. Wkrótce potem na 3:0 podwyższył Przemysław Śliwiński, który dopiero co wszedł na boisko.

- W drugiej połowie mieliśmy szansę na wyrównującego gola. Nie strzeliliśmy bramki, poszły dwie kontry Radomiaka i było po meczu – dodał Krzysztof Pawlusiewicz.

Radomiak nadal przeważał, grał z rozmachem i swobodą. „Zieloni” pokazali, że tworzą zgrany dobrze rozumiejący się kolektyw.

- Wróciliśmy na odpowiedni tor – powiedział Jacek Magnuszewski. - Teraz czekamy na derby. Jedziemy na Broń po trzy punkty.

Goście nie potrafili nawiązać walki z „zielonymi”. W 76 minucie obrońca Pogoni Damian Guzek brutalnie sfaulował zawodnika Radomiaka. Poszkodowany to Brazylijczyk Leandro, zdobywca pierwszego gola w tym meczu.

- Akurat robiłem zmianę i nie widziałem dokładnie całej sytuacji – powiedział Krzysztof Pawlusiewicz. - Ale jeżeli jest tak, jak słyszę to był to czyn naganny. Mogę tylko przeprosić.

Wynik spotkania ustalił Jakub Cieciura. W 90 minucie wykorzystał rzut karny. Radomiak pokonał Pogoń II Siedlce 4:0.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomiak zagra z Legią

Radomiak Radom zagra towarzysko z mistrzem Polski Legią Warszawa. To jeden z planowanej serii sparingów przed inauguracją nowego sezonu II ligi.

• Radomiak, czy Garbarnia?

Radomiak zremisował u siebie z Wisłą Puławy. Tylko jeden punkt zdobyła też Garbarnia Kraków i nadal nie wiadomo, kto zagra w barażu o miejsce w I lidze.

• Broń miała wolne, rywale tracili punkty

Drużyna Broni zachowała fotel lidera IV ligi. Stało się tak mimo, że radomianie nie rozegrali meczu z Energią. Boisko w Kozienicach nie nadawało się do gry po ulewie, jaka nawiedziła to miasto.