Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Drugi mecz, trzecia dogrywka

poniedziałek, 11 kwiecień 2016 18:19
Dział: Sport
Autor

Wielką dawkę emocji zafundowali kibicom koszykarze UTH Rosa i GTK Gliwice, Stawką ich rywalizacji jest utrzymanie w I lidze. Kto wygra pozostanie na tym poziomie, przegrany spadnie do niższej klasy.

Gra toczy się do trzech zwycięstw. Gospodarzem pierwszych dwóch spotkań była Rosa.

- W rundzie zasadniczej nie mieliśmy ani jednej dogrywki. A w dwóch meczach o utrzymanie aż trzy razy potrzebny był dodatkowy czas – mówi Karol Gutkowski, trener UTH Rosa.

W drugim spotkaniu radomianie prowadzili spokojną grę. Byli lepszym zespołem i uzyskali kilka punktów przewagi. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali pięcioma punktami. Natomiast po trzech kwartach Rosa prowadziła 65:56. W czwartej części meczu przewaga zaczęła topnieć. Na cztery minuty przed końcem meczu goście wyrównali na 72:72. I od tego rozpoczął się horror. Gliwiczanie wyszli nawet na prowadzenie i byli o krok od zwycięstwa.

- Nie wiem co się dzieje. Prowadzimy, wszystko jest pod kontrolą, a tu nagle tracimy całą przewagę – zastanawia się Karol Gutkowski.

Na kilka sekund przed końcową syreną przy remisie goście mieli piłkę. Ale nie zdołali zdobyć punktów. W efekcie trzeba było rozegrać dogrywkę. Początkowo wszystko układało się po myśli gości. Ale ostatnie słowo należało do koszykarzy Rosy. Radomianie zwyciężyli 92:88 i w rywalizacji o utrzymanie prowadzą 2:0.

- Znakomicie zagrał nasz lider Kuba Schenk. Ale na słowa uznania zasługuje cały zespół – podkreśla Karol Gutkowski.

W sobotę w Gliwicach dojdzie do trzeciego spotkania w rywalizacji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.

• Awantura o punkty

Koszykarze Rosy wygrali z lubelskim Startem w w kolejnym meczu Energa Basket Ligi. Spotkanie od początku było zacięte, pełne emocjonujących akcji.