Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

sobota, 21 marzec 2015 14:40
Dział: Sport
Autor

Rosa nie dała rady AZS. Do sukcesu zabrakło niewiele. Okazuje się, że radomska ekipa nie potrafi na dłużej utrzymać najwyższej formy. A tylko w takiej dyspozycji mógł pokonać AZS.

Rosa przegrała mecz na szczycie. To druga porażka z rzędu radomian. Trener Wojciech Kamiński nie krył po meczu zdenerwowania.

- To dla nas zimny prysznic. Dostaliśmy srogą lekcję – stwierdził na konferencji prasowej.

Już pierwsza kwarta pokazała, że AZS Koszalin to solidny, zmobilizowany zespół. Goście wygrali tę część meczu 21:10. Miało to wpływ na dalszy przebieg spotkania. Rosa dokonała w tym czasie rzadko spotykanego wyczynu. W pierwszej kwarcie tylko jeden jej zawodnik, czyli John Turek trafiał do kosza. Potem zdobywali punkty także inni gracze. Ale Rosa wciąż była krok za AZS.

- Zrobiliśmy wszystko, aby odpowiednio przygotować się do meczu w Radomiu – zapewnił Igor Milicić, trener AZS. - Mimo , że trenowaliśmy w siedmiu, ośmiu. Wykonaliśmy to co sobie założyliśmy. Trochę zdekoncentrowaliśmy się w drugiej kwarcie.

W trzeciej części spotkania Rosa dopadła wreszcie akademików. Remis 57:57 zapowiadał wielkie emocje w czwartej kwarcie. I emocje były, tyle że lepiej nerwówkę znieśli goście. AZS uzyskał kilka punktów przewagi i ani myślał wypuścić ją z rąk. Gospodarze byli bezradni.

- Zabrakło nam umiejętności. Nie mogliśmy trafić za trzy punkty. To nas „załatwiło” – dodał Wojciech Kamiński.

AZS wygrał z Rosą czterema punktami. Końcowy wynik to 85:81. Zwycięstwo ucieszyło gości tym bardziej, że mieli problemy ze składem.

- Pokazaliśmy, że nie jesteśmy zespołem jednego, czy dwóch graczy. Tworzymy kolektyw, który jeżeli gra tak, jak dziś, jest groźny dla wszystkich – stwierdził Igor Milicić.

Mecz miał duże znaczenie dla układu tabeli przde rundą play-off. Obie ekipy pretendują w tym sezonie do czołowych miejsc.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.