Dzisiaj jest: 25 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Rosa z Pucharem Polski

poniedziałek, 22 luty 2016 16:00
Dział: Sport
Autor

To największy sukces w historii klubu. Rosa Radom zdobyła Puchar Polski! W decydującym meczu radomianie wygrali ze Stelmetem Zielona Góra 74:64.

Finałowy turniej Pucharu Polski odbył się w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie stało na znakomitym poziomie, a walka trwała do ostatnich sekund. Rosa zaskoczyła rywali w pierwszej kwarcie, osiągając dużą przewagę. Ale nie potrafiła jej utrzymać. Skończyło się na pięciu punktach. Druga kwarta stała pod znakiem nerwowej gry obu ekip i dobrej postawy finalistów w defensywie.

- Byliśmy bardzo skoncentrowani - mówi Łukasz Bonarek.

Po pierwszej połowie był remis 31:31. Na końcowy wynik duży wpływ miał przebieg trzeciej kwarty. Radomianie spisali się wtedy znakomicie, uzyskując aż 13 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie Stelmet rzucił się do odrabiania strat. Ale wskórał niewiele, bo radomianie podjęli walkę. Na akcję natychmiast odpowiadali akcją.

- Zachowaliśmy więcej zimnej krwi – podkreśla Łukasz Bonarek.

Dla radomian nie było straconych piłek, a zespołowa postawa teamu trenera Wojciecha Kamińskiego robiła wrażenie.

- Jeszcze nie mogę uwierzyć, że wygraliśmy. Pokazaliśmy, że możemy walczyć, jak równy z równym z mistrzem Polski – cieszy się Seid Hajrić.

- Rywale mieli większe umiejętności. Ale nasze zaangażowanie, walka dały nam zwycięstwo – podkreśla Wojciech Kamiński, trener Rosy .

Przed rokiem puchar zdobył Stelmet, który w finale pokonał Rosę 77:71.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.

• Awantura o punkty

Koszykarze Rosy wygrali z lubelskim Startem w w kolejnym meczu Energa Basket Ligi. Spotkanie od początku było zacięte, pełne emocjonujących akcji.