Dzisiaj jest: 27 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Radomianie mocni przy stołach

poniedziałek, 16 marzec 2015 16:23
Dział: Sport
Autor

Radomscy weterani to w Polsce prawdziwa potęga. Nie ma zawodów, z których nie przywieźliby głównych trofeów. Rekordzistą jest Marian Woźniak, który wychował już grupę następców.

Marian Woźniak był przed laty cenionym zawodnikiem ekstraklasy tenisa stołowego. Po zakończeniu kariery nie chciał rozstawać się ze sportem. Znalazł pasję w zawodach weteranów. Od lat zalicza się do ścisłej czołówki. W weekend wygrał kolejne zawody z serii Grand Prix Polski weteranów. Startował w kategorii wiekowej powyżej 64 lat. Pierwsze miejsce zajął też Jan Molęda z Kazanowa. Nie miał on sobie równych w kategorii powyżej 50 lat. Jedyna reprezentantka Radomia Katarzyna Bielak wywalczyła drugą pozycję. Wystąpiła w finale dla zawodniczek w kategorii powyżej 39 lat. W sumie wyniki ekipy z naszego regionu trzeba ocenić pozytywnie. - Porównując wyniki innych ekip, to naprawdę jesteśmy wysoko – podkreśla Katarzyna Bielak. Niestety Radom od dawna reprezentuje tylko jedna zawodniczka. Ale niewykluczone, że to się wkrótce zmieni. - Mamy grupę zawodniczek, które zbliżają się do czterdziestki – mówi Katarzyna Bielak. - Może wystąpią w grupie weteranek? W weekend zawody odbyły się w Wołowie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Broń w czołówce

Tenisiści stołowi IKTS Broń Radom wygrali ze Startem Zduńska Wola 7:3. Był to mecz ostatniej kolejki spotkań w I lidze. Radomianie zakończyli sezon w czołówce.

• Porażka na stołach

Tenisiści stołowi IKTS Broń Radom doznali porażki u siebie w starciu z niżej notowanym zespołem. Radomianie ulegli ekipie ZKS Zielona Góra 3:7.

• Remis przy stołach

Tenisiści stołowi IKTS Broń Radom zremisowali wyjazdowy mecz I ligi z BISTS Bielsko-Biała. W pojedynkach singlowych dwa punkty dla Broni zdobył Artur Kalita.

• Amatorzy masowo przy stołach

Rekord frekwencji w amatorskim turnieju z cyklu „Niedziela z tenisem stołowym”. Wystartowało aż 27 zawodników. Organizatorzy liczą, że w lutym będzie jeszcze lepiej.