Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Co koszykarze Rosy jedli na obiad ?

środa, 10 luty 2016 15:34
Dział: Sport
Autor

Rosa była faworytem meczu ze Startem Lublin. W końcu grał wicelider tabeli Tauron Basket Ligi z outsiderem. Ale aż takiego lania trudno było się spodziewać.

Goście nie zdobyli nawet 50 punktów. Rosie zabrakło zaś niewiele do setki. Trener Wojciech Kamiński mógł wprowadzić na boisko zmienników. Początkowo nic nie zapowiadało łatwej wygranej gospodarzy. Co prawda Rosa prowadziła, ale nie była to wielka przewaga.

- W pierwszej połowie Start sprawił nam sporo kłopotów – mówi Wojciech Kamiński, trener Rosy.

Szturm Rosy rozpoczął się w trzeciej kwarcie. Akcje radomian były i skuteczne, i efektowne. Goście czekali już tylko na koniec meczu. Przewaga Rosy rosła w ekspresowym tempie

- Ciekawe co chłopcy z Rosy jedli na obiad, że tak znakomicie rzucali za trzy punkty – docieka Grzegorz Malecki ze Startu Lublin.

To pytanie pozostało bez odpowiedzi. Każdym razie zespół trenera Duszana Radovicia był zupełnie bezradny.

- Harris i Thomas byli nie do zatrzymania – podkreśla Duszan Radović, trener Startu.

W czwartej kwarcie szansę otrzymali młodzi Jakub Schenk i Filip Zegzuła. Drugi z wymienionych zdobył swoje pierwsze trzy punkty w Tauron Basket Lidze. Rosa pokonała Start Lublin 94:47. Łatwo policzyć, że radomianie zdobyli dokładnie dwa razy więcej punktów niż ich rywale.

- To była minuta, która wstrząsnęła Startem – śmieje się Filip Zegzuła. - W tym czasie mieliśmy cztery trójki i wsad Michał Sokołowskiego.

Rosa pokazała klasę, wygrywając w ciągu trzech dni dwa mecze ekstraklasy.

- Zagraliśmy dobrze w obronie Wojciech Kamiński, trener Rosy

Najwięcej punktów dla radomian, czyli 20, zdobył C.J.Harris. Wykonał siedem rzutów z dystansu, z których sześć było celnych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.