Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Rosa nie dała rady Astorii

niedziela, 07 luty 2016 14:09
Dział: Sport
Autor

Pierwszoligowi koszykarze UTH Rosa przez dwie kwarty byli równorzędnym rywalem dla bydgoskiej Astorii. Niestety, potem zabrakło opanowania i precyzji.

Po dwóch kwartach było 40:35 dla Rosy. Natomiast w trzeciej części spotkania goście odrobili stratę. Przed decydującą, czwartą kwartą był remis 58:58.

- Poprawiliśmy grę w obronie i dzięki temu zdobyliśmy sporo punktów z kontr – mówi Konrad Kaźmierczyk, trener Astorii.

Radomianie nie potrafili dotrzymać kroku rywalom. Wybierali złe warianty, grali nieskutecznie i chaotycznie.

- Przez większość meczu prowadziliśmy, ale nie potrafiliśmy tego utrzymać. Ta porażka bardzo mnie boli – mówi Karol Gutkowski, trener UTH Rosa.

Drużyna Astorii wykazała więcej determinacji. Grala bardziej zespołowo i przyniosło to efekty. UTH Rosa chwilami była bezradna. Radomianie przegrali to ważne spotkanie 80:86.

- Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. U siebie przegraliśmy z Rosą. Dlatego tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo – podkreśla Konrad Kaźmierczyk.

Trener Karol Gutkowski liczył na dobrą grę zawodników z pierwszej drużyny Rosy. Niestety, chwilami ich postawa przypominała odrabianie pańszczyzny.

- Nie są z nami zgrani, nie rozumieją naszej gry. Mimo to prezentują taki poziom, że powinni wyróżniać się w I lidze. Niestety, nie zawsze tak jest – żali się Karol Gutkowski.

Celem Rosy jest wywalczenie miejsca w pierwszej ósemce, która zagra w rundzie play-off.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.