Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Agata liczy na miejsce w kadrze

wtorek, 12 styczeń 2016 15:09
Dział: Sport
Autor 

Agata Kaczmarska ma już spore doświadczenie w ringu. Ale dopiero w 2015 roku zyskała popularność. Publiczność doceniła jej ambicję, ofensywny styl walki i nieustępliwość.

- Mój największy sukces to powołanie do kadry narodowej juniorek. Potem wystąpiłam w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i zdobyłam tytuł wicemistrzyni – przypomina Agata Kaczmarska, pięściarka Radomiaka Radom.

Trener Sławomir Żeromiński jest dumny z postawy swojej podopiecznej.

- Stać ją na kolejne takie sukcesy – podkreśla Sławomir Żeromiński, trener Radomiaka.

Pięściarka stawia sobie na nowy sezon ambitne zadania.

- Moja docelowa impreza to młodzieżowe Mistrzostwa Europy – informuje Agata Kaczmarska. - Ale najpierw muszę utrzymać miejsc w kadrze. Konkurencja jest coraz mocniejsza.

Agata Kaczmarska powoli przymierza się do startów już w kategorii seniorek. Trener pięściarki nie obawia się przejścia do grupy seniorek.

- Zastanawiamy się, czy nie zejść do niższej wagi. Ale nawet, jak Agata pozostanie w obecnej kategorii, to opracujemy taki sposób walki, aby dalej wygrywała – zapewnia Sławomir Żeromiński.

Zawodniczka Radomiaka jest liderką kobiecego boksu w naszym regionie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy razy złoto

  Trzy tytuły mistrza Mazowsza kadetów zdobyli zawodnicy radomskich klubów podczas turnieju w Płocku. Pierwsze miejsce w tych zawodach oznaczało także kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 • „Noc Zemsty” i wielki rewanż

  Michał Żeromiński stoczy w sobotę rewanżową walkę z Łukaszem Wierzbickim. Będzie to jeden z pojedynków podczas imprezy Polsat Boxing Night.

 • Młodzieżowe złoto Agaty

  Agata Kaczmarska zdobyła w Rumunii złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W finale radomianka pokonała wysoko na punkty reprezentantkę Turcji.

 • Pięściarki marzą o medalach

  Radomskie pięściarki Agata Kaczmarska i Natalia Marczykowska wystąpią w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Obie mają już w dorobku medale międzynarodowych imprez.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej