Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Rosa nierówna, ale zwycięska

poniedziałek, 04 styczeń 2016 17:46
Dział: Sport
Autor

Koszykarze Rosy kontynuują zwycięską serię. Choć w meczu z Polfarmeksem Kutno radomianie byli w trudnej sytuacji. Goście prowadzili w ostatniej kwarcie czterema punktami.

Finisz Rosy był jednak znakomity. Tak samo, jak początek spotkania. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 20:9. Przyjezdni wyraźnie odstawali poziomem od Rosy.

- Początek mieliśmy słaby – mówi Jarosław Krysiewicz, trener Polfarmeksu.

W zespole radomian nie mógł zagrać kontuzjowany Igor Zajcew. Zastąpił go Kim Adams.

- Kim spisał się bardzo dobrze. Dzięki jego akcjom mógli zdobywać punkty Michał Sokołowski i C.J. Harris - tłumaczy Wojciech Kamiński, trener Rosy.

Niespodziewanie goście z każdą minutą grali lepiej. A radomianie sprawiali wrażenie, jakby chcieli zaoszczędzić trochę sił na rozgrywki o europejski puchar. Polfarmex wygrał drugą i trzecią kwartę. Z ochotą zabrał się za grę również w ostatniej części meczu.

- Graliśmy dobrze w drugiej i trzeciej kwarcie oraz potem do 38 minuty - relacjonuje Jarosław Krysiewicz.

Radomianie robili co mogli, ale zwycięstwo coraz bardziej wymykało im się z rąk.

- Goście byli świetni w obronie – zaznacza Wojciech Kamiński.

Koszykarze Rosy pokazali jednak, w jaki sposób należy wygrywać takie spotkania. W końcówce byli po prostu skuteczniejsi. Goście nie potrafili już na to odpowiedzieć.

- Znowu zabrakło nam doświadczenia – analizuje mecz Jarosław Krysiewicz.

Zwycięstwo nad Polfarmeksem umocniło Rosę w ligowej czołówce.

- Rywale postawili nam wysoko poprzeczkę. Tym bardziej cieszymy się z wygranej – podkreśla Wojciech Kamiński.

Wygrana to dla radomian dobra prognoza przed środowym meczem w europejskim pucharze.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.