Dzisiaj jest: 30 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Rosa wygrywa z Czarnymi

poniedziałek, 14 grudzień 2015 16:48
Dział: Sport
Autor

Koszykarze Rosy obawiali się konfrontacji z mocną Energą Czarnymi Słupsk. Z tym zespołem przegrali batalię o brązowe medale w poprzednim sezonie.

Teraz to jednak inne drużyny, choć cele mają podobne. Obie chcą awansować do rundy play-off, a potem powalczyć o medal. W Radomiu solidniej zaprezentowała się Rosa, Radomianie wygrali pierwszą kwartę 21:16. W drugiej gospodarze byli lepsi tylko o punkt. A w trzeciej słupszczanie wygrali 16:14. Zanosiło się na walkę do końca meczu.

- Dopiero w czwartej kwarcie przełamaliśmy rywala. Zdobyliśmy kilka trójek na podcięcie skrzydeł. Po nich rywal już nie wrócił do gry - mówi Wojciech Kamiński, trener Rosy,

W czwartej kwarcie Rosa przyspieszyła, zagrała z rozmachem i poprawiła skuteczność. Przewaga radomian szybko rosła, a publiczność dostała wreszcie to czego chciała. Efektowne akcje, celne rzuty za trzy i walkę na całym boisku. Rosa pokonała Energę Czarnych Słupsk 79:60.

- Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Nasza przewaga nie była aż taka wysoka – podkreśla Wojciech Kamiński.

Kolejne emocje fanów koszykówki czekają już we wtorek. W tym dniu Rosa rozpocznie występy w drugiej rundzie FIBA Europe Cup. Na początek radomianie podejmą zespół z Turcji. Początek meczu o godz. 18.30.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.