Dzisiaj jest: 30 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Rosa – Energa Czarni 1:1

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 16:18
Dział: Sport
Autor

Rosa znakomicie rozpoczęła mecz. Energa Czarni Słupsk mogli tylko patrzeć, jak gospodarze powiększają przewagę. Przy stanie 6:6 sygnał do szturmu dał Robert Witka.

Popisał się celną trójka i potem wszystko poszło już łatwo. Radomianie wygrali pierwszą kwartę 30:14. W hali MOSiR już czuło się nastrój święta, jakie miało rozpocząć się po wygranej i zdobyciu brązowych medali. Ale było też wiadomo, że dużo wyjaśni druga kwarta. Czy Rosa utrzyma przewagę, czy Energa Czarni podniosą się z kolan?

- Niestety, w drugiej kwarcie graliśmy za szybko, niedokładnie. Było za dużo strat - powiedział Wojciech Kamiński, trener Rosy. - Rywale szybko odrobili straty.

Po takiej grze radomianie tracili do rywali jeden punkt. Do końca meczu trwała już zacięta walka. Prowadzenie często się zmieniało. Kiedy Danny Gibson trafił za trzy punkty równo z syreną, Rosa wygrywała 66:62. Kibicom radomian znowu mocniej zabiły serca. Wydawało się, że sukces jest już tak blisko. Ale wtedy rozpoczęły się męczarnie. Z obu stron akcje nie były już tak precyzyjne. Niestety, lepiej trudy meczu znieśli koszykarze ze Słupska.

- Wiedzieliśmy, że Rosa to bardzo dobry zespół. Oglądaliśmy jej wygrany mecz ze Stelmetem – zdradził Mantas Czesnauskis (Energa Czarni Słupsk).

W końcówce Rosa przegrywała dwoma punktami, ale miała piłkę. Radomianie nie potrafili jednak trafić do kosza. Rosa przegrała mecz 75:77. W rywalizacji o brązowe medale jest zatem remis 1:1.

- Szkoda, bo miło byłoby zakończć rywalizację w naszej hali – dodał Wojciech Kamiński.

Decydujący mecz odbędzie się w środę w Słupsku. Początek spotkania o godz. 18.15.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.