Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom w poezji i piosence

czwartek, 21 maj 2015 16:31 Autor 

Poeci, autorzy tekstów, piosenkarze – na start. Do 29 maja można nadsyłać zgłoszenia do konkursu „Radom w poezji i piosence”. Mówić krótko – zgłaszane piosenki i wiersze mają dotyczyć Radomia.

 

Organizatorami konkursu są Łaźnia oraz grupa poetycka Eliksir. - Rado,m nie jest może najładniejszym miastem pod słońce, ale ma swoje niezaprzeczalne walory, jakiś urok, klimat, które niestety rzadko znajdują odzwierciedlenie w twórczości, czy to w poezji czy w piosence – mówi Andrzej Mędrzycki z grupy poetyckiej Eliksir, pomysłodawca konkursu. Zatem przedmiotem konkursu jest autorski utwór poetycki lub wokalny związany tematycznie z Radomiem. - To waśnie jest cel. Zaktywizowanie lokalnych twórców, żeby coś napisali o tym mieście. Ciepło i serdecznie – mówi Andrzej Mędrzycki. Prace można zgłaszać na adres: Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom. Termin – do 29 maja. Jury oceny prac dokona na początku czerwca, a koncert finałowy – 11 czerwca w Łaźni. Nagrody funduje prezydent Radomia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej