Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dwa radomskie muzea z „Wierzbą”

sobota, 05 sierpień 2017 14:53 Autor 

Ubiegłoroczna majówka zorganizowana w Muzeum Wsi Radomskiej, a także wydawnictwo muzeum J. Malczewskiego nagrodzone „Wierzbami”. To nagrody przyznawane przez samorząd Mazowsza.

 

O tym jak zmieniała się fotografia na przestrzeni lat mogli przekonać się ci, którzy w ubiegłym roku odwiedzili podczas majówki Muzeum Wsi Radomskiej. Majówka zorganizowana pod hasłem „Z wizytą u fotografa” cieszyła się sporym zainteresowaniem i spotkała się z uznaniem jurorów przyznających doroczne nagrody w ramach XI edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne Wierzba”. Impreza w Muzeum Wsi Radomskiej zdobyła drugą nagrodę w kategorii „Muzealny projekt otwarty”. To cieszy – mówi dyrektorka skansenu tym bardziej, że konkurencja z roku na rok jest coraz większa. - Rywalizacja jest bardzo duża. W konkursie mogą brać udział nie tylko instytucje samorządowe, ale też prywatne. Ponad 150 ofert wpłynęło na ten konkurs – informuje Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

W ramach tej edycji konkursu doceniono też publikację wydaną przez muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wydawnictwo pt. „Żyć sztuką. Kolekcja sztuki współczesnej Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu” zdobyło I nagrodę w kategorii „Wydawnictwa muzealne”.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

  W najbliższą sobotę 19 maja w całej Polsce rozpocznie się Noc Muzeów. W Radomiu ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza, zostanie zorganizowana już po raz 12-ty.

 • Nowa wystawa w muzeum im. J. Malczewskiego

  W najbliższy piątek w Muzeum im. Jacka Malczewskiego otwarta zostanie wystawa „Barwy dziecięcych losów.” Wystawa poświęcona jest dziecięcym bohaterom nowel i powieści szkolnych. Będzie można spotkać Małego Księcia, przejść przez szafę do Narni czy zajrzeć do chaty Janka Muzykanta.

 • "Piąte królestwo, czyli Fungarium" w radomskim muzeum

  "Piąte królestwo, czyli Fungarium" to nazwa wystawy, która już od piątku, 6 kwietnia będzie do obejrzenia w Muzeum im. Malczewskiego w Radomiu. Wystawa to zbiór fotografii Roberta Kozaka.

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej