Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Fosa pełna kultury: koncerty i warsztaty w Amfiteatrze

poniedziałek, 31 lipiec 2017 15:29 Autor 

Doskonała muzyka, warsztaty, spotkania, a nawet potańcówki. Amfiteatr pracuje pełną parą. W wakacyjne weekendy proponuje „Fosę pełną kultury”. W ostatnią sobotę m.in. uczył, jak dobrze zrobić selfie.

 

Niemal każdy zdjęcia robi. Niewielu wie, jak je zrobić dobrze. Dotyczy to także popularnych selfie. Warsztaty, jak zrobić selfie poprowadził fotografik Szymon Wykrota. - Selfie od niedawna przestało być obciachowe, stało się wręcz niemal kanonem fotografii. Wszyscy je robią, nie wszyscy wiedzą jak, nie wszyscy wiedzą na co zwrócić uwagę. Tu głównie chciałem nauczyć podstaw fotografii, podstaw kompozycji, zabawy z perspektywą, tego jak robić sobie zdjęcia żeby korzystnie wyglądać i jak robić zdjęcia żeby inni je lajkowali – mówi Szymon „Fotak” Wykrota.

Bo na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się proste. Wyciągnąć aparat i pstryknąć fotkę. Nic bardziej mylnego. Zdaniem pana Szymona ważna jest pewna świadomość fotograficzna. - Bardzo często jest tak, że ludzie mając telefon w ręku, mając aparat w telefonie robią pewne rzeczy automatycznie, nie myśląc, wyjmują aparat, robią zdjęcie, sprawdzają czy udało się, czy nie. Mam takie bardzo sceptyczne podejście do takiego powiedzenia „fajne zdjęcie mi wyszło”. Chodziłoby mi o to, żeby to nie było tak, że „wychodzi mi fajne zdjęcie”, tylko żebyśmy to my robili fajne zdjęcie – tłumaczy Szymon Wykrota.

Z fotograficznych porad skorzystało wiele osób, w różnym wieku. Zajęcia odbyły się w ramach organizowanego przez Amfiteatr cyklu Fosa pełna Kultury. - Fosa pełna Kultury to jest miejsce do relaksu i przede wszystkim miejsce, w którym jest dużo kultury. To miejsce dla każdego, każdy może przyjść i różnie spędzać czas. Mamy tutaj znakomitą muzykę, mamy tutaj świetne warsztaty, rozmowy, mamy również kawiarnię – mówi Paweł Błach z Amfiteatru.

Bo choć wakacje w pełni, Amfiteatr pracuje pełną parą. - Przez cały tydzień są tu różne wydarzenia. Od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do 14.00 są zajęcia dla dzieci, a w weekendy zajmujemy się kulturą pod różnymi odsłonami. Każdy weekend to świetna muzyka, to warsztaty, wiele różnych wydarzeń. Cały weekend można spędzić bardzo ciekawie w Amfiteatrze – zachęca Paweł Błach.

Ten weekend był już czwartym z kolei, podczas którego Amfiteatr zaprosił na Fosę pełną kultury. Kolejna Fosa w najbliższy weekend. Tym razem odbędzie się pod hasłem Made in Radom, a jej głównym tematem będzie przenikanie się mody i malarstwa. Będzie malowanie na ciele, kreacja wizerunku, prezentacje artystyczne. W sobotę wieczorem koncert Tango Fusion, w niedzielę zabawa taneczna. Warto zajrzeć.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nagroda Kulturalna 2017 dla Waldemara Doleckiego

  Uroczysta gala odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromnym zaskoczeniem regionalnego konkursu piękności było przyznanie aż pięciu dzikich kart, dzięki którym finalistki zaprezentują swoje wdzięki podczas półfinału Miss Polonia, który na początku lipca odbędzie się w Warszawie.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej