Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Biografia w kadrach. Wystawa w „Elektrowni”

poniedziałek, 31 lipiec 2017 15:14 Autor 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia prezentuje kolejną wystawę w ramach cyklu „Kadry pod napięciem”. Tym razem autorką wystawy jest Małgorzata Jabłońska, która przedstawiła fragment swojego życia.

 

Ekspozycja obejmuje grafiki Małgorzaty Jabłońskiej zamieszczone na murze na terenie „Elektrowni”. Wystawa nosi tytuł „BIO” i jest swoistą kroniką życia autorki.
- Zaprezentowała całą pracę, która przedstawia fragment mojego życia - mówi Małgorzata Jabłońska, autorka wystawy.
Jak mówi artystka przedstawiony fragment życia był dla niej trudny, ale z drugiej strony piękny. Choćby ze względu na macierzyństwo. Autorka wystawy szukała inspiracji w dziełach innych autorów.
- Stworzyła swoje „BIO”, wkomponowując prace różnych artystów, ale przerobione po swojemu - zaznacza Monika Małkowska, kurator wystawy.- Dlatego nie od razu można rozpoznać o jakiego autora chodzi.
Małgorzata Jabłońska nie chce narzucać odbiorcom interpretacji swojej pracy.
- Zostawiam widzom dowolność. Sztuka to rebus, który musi być dopełniony przez widza, jego doświadczenia – uważa Małgorzata Jabłońska.
Kurator wystawy zapewnia, że praca Małgorzaty Jabłońskiej to rzeczywiście „Kadry pod napięciem”. Bo jest w nim wiele dramatycznych doświadczeń.
- Każde życie jest ciekawe, a w tym przypadku jest połączone ze sztuką. – przekonuje Monika Małkowska. - Mogę tylko zdradzić, że są tu i Andy Warhol, Paul Gauguin, Rafael. Wystawa pokazuje, jak życie Małgorzaty splatało się z różnymi doświaczeniami.
Przedstawiony fragment życia zamykają kółka olimpijskie, które symbolizują zwycięstwo. Wystawa będzie czynna do końca października. Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godz. 10-18 oraz w soboty i niedziele w godz. 12-18.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej