Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Zgłoś książkę do nagrody. Biblioteka czeka

poniedziałek, 24 lipiec 2017 15:10 Autor 

Miejska Biblioteka Publiczna przyjmuje zgłoszenia do Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Książki zgłaszane do tej nagrody muszą być powiązane z Radomiem osobą autora, lub tematyką.

 

Zbigniew Kruszyński i Ewa Kołodziejczyk to laureaci Nagrody Literackiej Miasta Radomia przyznanej w 2015 roku. Nagroda przyznawana jest od 2009 roku co dwa lata, zatem w tym roku przypada jej kolejna edycja. Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń. Kandydatów można zgłaszać do 15 września. - Wydaje się, że to dużo czasu, ale im szybciej tym lepiej – mówi Agata Morgan, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. - Jurorzy muszą przeczytać te książki – dodaje.

Na razie jest sześć zgłoszeń. Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: książki literackiej i popularno-naukowej. Książki zgłaszane do nagrody muszą być powiązane z Radomiem lub jego okolicami osobą autora lub tematyką. - Można zgłosić książkę, która została wydana w ciągu dwóch ostatnich lat. Potrzebujemy sześć egzemplarzy danej książki i wypełniony formularz, który można pobrać na naszej stronie internetowej – informuje Agata Morgan.

Wszystkie książki ocenia jury pod przewodnictwem profesora Arkadiusza Bagłajewskiego. Dyrekcja biblioteki liczy na dużo zgłoszeń, tym bardziej, że rynek wydawniczy jest coraz bogatszy w regionalia. - Bardzo dużo pisze się teraz o Radomiu i to na coraz wyższym poziomie – zauważa Agata Morgan.

Nagroda Literacka Miasta Radomia zostanie wręczona podczas tegorocznych targów wydawnictw regionalnych, które odbędą się w Radomiu 5 i 6 grudnia.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Monodram o Józefie Piłsudskim

  Wieczór wspomnień w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aktorka Ewa Dałkowska przypomniała postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, czytając fragmenty książki Kazimiery Iłłakowiczówny.

 • Sławomir Koper gościem 41 Wiosny Literackiej

  Bije rekordy w szybkości pisania książek, a publikacje jego autorstwa cieszą się wielką popularnością. Sławomir Koper proponuje czytelnikom sensacje, seks i afery społecznych elit. W ramach Wiosny Literackiej spotkał się z radomską publicznością.

 • Trwa 41 Wiosna Literacka. Ewa Dałkowska wystąpi w czwartek

  Ewa Dałkowska, znana aktorka teatralna i filmowa będzie gościem trwającej od wtorku w Radomiu Wiosny Literackiej. Spotkanie z Ewą Dałkowską odbędzie się w czwartek 12 kwietnia w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego.

 • Trwa 41 Radomska Wiosna Literacka

  W tym roku swoim programem nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W środę 11 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pisarzem i autorem książek historycznych, Sławomirem Koperem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej