Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Wakacje z kamerą

środa, 05 lipiec 2017 15:55 Autor 

Podczas festiwalu Kameralne Lato ekipa filmowa kręciła zdjęcia do powstającego klipu o wypadku drogowym. Film pomoże policji w prowadzeniu edukacyjnej akcji Smart Stop.

 

Rowerzystka jedzie ulicą, korzystając ze smartfona. Nie zauważa nadjeżdżającego samochodu i dochodzi do poważnego wypadku. To w skrócie scenariusz powstającego klipu. W głównej roli, czyli rowerzystki Monika Mielnicka. Nastolatka musiała powtórzyć scenę kilkanaście razy. Akcja wyglądała bardzo groźnie, ale skończyło się na obtartym łokciu.
- Wszystko w porządku – zapewnia Monika Mielnicka, uczestniczka warsztatów. - To było ekstremalne, alu bardzo lubię takie akcje. Warto się poświęcać dla realizacji swojej pasji.
W realizacji sceny brali udział uczestnicy warsztatów, które towarzyszą festiwalowi. Wszystko odbywało się pod okiem artystycznych opiekunów.
- Musimy pokierować uczestnikami, ale też trzeba zostawić trochę swobody, że przekonali się, jak sobie radzą na planie – mówi Katarzyna Klimkiewicz, reżyser.
Jadąca na rowerze Monika była również przed rokiem na Kameralnym Lecie. Mieszka w Białej Podlaskiej i podkreśla, że występowała już wcześniej na planie filmowym.
- Dwa lata temu miałam epizodyczną rolę w „Powidokach” Andrzeja Wajdy – podkreśla Monika Mielnicka.- Potem w filmie „Odbicie” grałam córkę, a w roli mojej mamy wystąpiła Agata Buzek.
Kręcona scena to duże wyzwanie pod względem technicznym i organizacyjnym.
- Mamy tutaj kamerę z podnośnikiem, może robić zdjęcia z samochodu. To jest niebezpieczne i trudne technicznie – zaznacza Katarzyna Klimkiewicz.
Dla policji powstający klip ma ważny walor edukacyjny. Przed rokiem efektem Kameralnego Lata był film o wypadku z udziałem pieszego. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem internautów.
- Mamy nadzieję, że drugi film z tej serii też będzie miał dużą oglądalność – przekonuje Jacek Mnich, naczelnik WRD KWP. - Klip pomoże nam w akcji edukacyjnej, którą prowadzimy w szkołach.
Warsztaty mają międzynarodowy charakter. Bierze w nich udział młodzież z Polski, Węgier, Włoch i Francji.
- Dzięki warsztatom chcę poznać specyfikę pracy w policji - mówi Kinga. - Interesuje mnie resocjalizacja i sprawy społeczne.
- Przede wszystkim chcę się poduczyć filmowania. Zajmuję się tym na co dzień – zdradza Maciek.
- Interesuję się filmem i kinem. Mam nadzieję, że udział w warsztatach nie będzie tylko wakacyjną wycieczką – dodaje Dominik.
Festiwal Kameralne Lato odbywa się po raz 10. Tegoroczna impreza potrwa do soboty.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej