Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Mayday 2” hitem. Po wakacjach „największe przedstawienie w historii”

wtorek, 04 lipiec 2017 16:09 Autor 

Radomski teatr ma widownię – mówi dyrektor podsumowując miniony sezon. Hitem był „Mayday 2”. Teraz w teatrze wakacyjna przerwa, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Trwają przygotowania do – jak mówi dyrektor – największego przedstawienia w historii placówki.

 

Od czasu premiery, czyli od Sylwestra 2016 wystawiany w Radomiu był ponad 50 razy. I za każdym razem widownia była pełna. Sztuka „Mayday 2” była hitem minionego już sezonu artystycznego w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Jak mówi dyrektor teatru, tytuły popularne cieszą się zawszy dużym zainteresowaniem. Ale i te poważne też znajdowały sympatyków. Bo radomski teatr ma widownię – dodaje Zbigniew Rybka. - Jesteśmy dumni z tego, że tak samo komplety miały spektakle „Łowca”, czy w „W 8 dni dookoła świata”. To także rozrywka, ale z przeciwległego bieguna. Sztuki poważne – mówi dyrektor Rybka.

Miniony sezon w teatrze był pracowity. Kolejny zapowiada się równie pracowicie. Od kilku miesięcy trwają przygotowania do spektaklu, który ma być prezentem dla widzów z okazji jubileuszu teatru. - To będzie chyba największe przedstawienie w historii tego teatru. Na scenie ponad 300 kostiumów, kilkadziesiąt osób grających, śpiewających. Ośmiu muzyków – zapowiada Zbigniew Rybka.

A mowa o „Człowieku z La Manchy”, który ma ukoronować 40 lat istnienia Teatru Powszechnego w Radomiu. To – jak mówi dyrektor – historia może nie specjalnie długa, ale bardzo bogata. W Radomiu powstał i trwa do dziś Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. - Tu, w Radomiu pojawiła się myśl, żeby zająć się współczesną, polską literaturą dramatyczną, tutaj pojawiły się pierwsze musicale – wylicza dyrektor.

Premiera „Człowieka z La Manchy” planowana jest na październik. Wcześniej dyrektor chce wystawić sztukę pod dość karkołomnym tytułem, który prawdopodobnie ulegnie zmianie, ale obecnie brzmi: „Co naprawdę myślicie, ale boicie się powiedzieć”. W nowym sezonie artystycznym radomski teatr zaprosi widzów także na spektakl „Najdroższy”. To w Sylwestra, sztuka ma być swoistą kontynuacją „Kolacji dla głupca”. W planach są też premiery „Mistrza i Małgorzaty”, sztuki pod tytułem „Old love” i „Ani z Zielonego Wzgórza”.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • Terapia teatrem. Zajęcia w radomskim SOSW

  Przedstawienie „Czerwony kapturek” wystawił teatr Bajlandia dla uczniów z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Radomiu. Zainteresowanie teatrem w tej placówce jest duże. Teatr może być terapią.

 • Zagraj w „Ani z Zielonego Wzgórza”. Casting w teatrze
  Radomski teatr szuka młodych aktorów, którzy chcieliby zagrać w sztuce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poszukiwana jest główna bohaterka, a także jej koledzy ze szkoły. Casting odbędzie się 21 grudnia.
 • „Tajemniczy Mr. Love” w radomskim teatrze
  Bezwzględny uwodziciel, któremu zależy tylko na pieniądzach, czy nieco pogubiony, sympatyczny mężczyzna? Reżyser i bohaterowie nie odpowiadają na to pytanie. W piątek najnowsza premiera w radomskim teatrze: „Tajemniczy Mr. Love”. Jak mówi reżyser, to sztuka o miłości.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej