Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Fosa z kulturą. Będą imprezy dla dzieci i dorosłych

środa, 28 czerwiec 2017 15:36 Autor 

„Fosa pełna kultury” to nowy pomysł na organizację wakacyjnych zajęć. Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaprasza do udziału w nich wszystkich radomian, od dzieci po seniorów. Początek już 1 lipca.

 

„Fosa pełna kultury” to projekt łączący kulturę, sport i wiele innych dziedzin społecznej aktywności, popularnych w Radomiu. Bo program imprezy tworzyli właśnie radomianie. Oczywiście wspólnie z pracownikami Amfiteatru. W efekcie powstał różnorodny program, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.
- To jest kompilacja różnego rodzaju działań, od warsztatów, przez wykłady interaktywne po koncerty, spektakle, a nawet targ śniadaniowy – zapowiada Waldemar Dolecki, dyrektor MOK Amfiteatr.
W tym miejscu, czyli w tzw. fosie staną dwie sceny, będzie plaża i miejsce dla dzieci, czy pracownia dla uczestników warsztatów. Od poniedziałku do piątku Amfiteatr będzie służył głównie dzieciom. Te dni mają być wprowadzeniem do weekendu. Bo w soboty i niedziele bawić będą się już całe rodziny. Dorośli mogą liczyć na atrakcje do późnej nocy. Start „Fosy pełnej kultury”będzie magiczny – zapowiadają organizatorzy.
- Nazwaliśmy go roboczo „magiczne otwarcie”. Będzie koncert i trochę magii, bo zaprosiliśmy Czarka Gołębiewskiego – zapowiada Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.
Wakacyjne zajęcia mają bawić, ale też uczyć. I dzieci, i dorosłych. Będzie okazja do poznania na przykład różnych obszarów kultury. „Fosa” brała udział w konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Amfiteatru uzyskał wysokie oceny i dofinansowanie.
- Chcemy edukować mieszkańców miasta poprzez zabawę i wykorzystać czas letni, kiedy mamy mniej trosk i obowiązków – mówi Waldemar Dolecki. - To projekt dla wszystkich grup społecznych.
Wakacyjne zajęcia potrwają do 13 sierpnia. A za rok Amfiteatr znów zaprosi radomian na podobną akcję. Bo „ Fosa” to projekt obliczony przynajmniej na kilka lat.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nagroda Kulturalna 2017 dla Waldemara Doleckiego

  Uroczysta gala odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromnym zaskoczeniem regionalnego konkursu piękności było przyznanie aż pięciu dzikich kart, dzięki którym finalistki zaprezentują swoje wdzięki podczas półfinału Miss Polonia, który na początku lipca odbędzie się w Warszawie.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej