Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

T. Love i Sztywny Pal Azji w Radomiu. Obchody Czerwca '76

sobota, 24 czerwiec 2017 21:28 Autor 

Za nami kolejny dzień obchodów 41. rocznicy radomskiego Czerwca '76. Piątkowe imprezy rozpoczęły się od występów w ringu, a zakończyły na rockowo, koncertem na placu przed Urzędem Miejskim.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się mecz pięściarski z udziałem zawodników z Irlandii i Radomia. Ale zanim rozpoczęła się wymiana ciosów wykład o wydarzeniach Czerwca '76 wygłosił radomski historyk Przemysław Bednarczyk. Mecz otrzymał uroczystą oprawę. Były hymny, światła i dziewczyny zapowiadające rundy. Całość przypominała gale zawodowców. Ale boks był amatorski, co nie znaczy, że gorszy. Bo młodzi pięściarze pokazali serce do walki i na pewno godnie uczcili pamięć bohaterów Czerwca. Spotkanie zakończyło się remisem. Turniej bokserski był początkiem piątkowych obchodów 41. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76. Wieczorem na scenie przed urzędem miejskim na ul. Żeromskiego rozpoczęło się widowisko muzyczne „Radomski Czerwiec Wolności”. W bardzo dobry nastrój licznie przybyłych na koncert wprowadziła już pierwsza, muzyczna gwiazda tego wieczoru. Wystąpił Sztywny Pal Azji. Prezydent Radomia przypomniał, że ubiegłoroczna 40. rocznica obchodów Czerwca '76 została uznana przez Muzeum Historii Polski za historyczne wydarzenie roku 2016. Radosław Witkowski pokazał nagrodę odebraną z tej okazji kilkanaście dni temu. Prezydent dziękował też tym, którzy przyszli na obchody. - Wasza obecność to dowód dumy z historii miasta. Tak jak robotnicy 41 lat temu pisali historię miasta, tak i my piszemy teraz karty historii. Historii ludzi dumnych z tego, że mieszkają w Radomiu – powiedział Radosław Witkowski. Podczas widowiska wyświetlono także film zrealizowany przez telewizję Dami, a opowiadający o wydarzeniach sprzed 41 lat. Obraz ukazuje genezę protestu, przedstawia bohaterów Czerwca '76. Niektórzy z nich byli obecni na koncercie. Otrzymali gromkie brawa. Niektórzy krzyczeli: „Dziękujemy!”. Na zakończenie widowiska wystąpił zespół T.Love. - To zacna rocznica. Witam was serdecznie, a przede wszystkim tych, którzy w '76 roku robili zadymę – przywitał wszystkich Muniek Staszczyk, wokalista T.Love. W niedzielę, w ramach obchodów Czerwca '76 odbędzie się Półmaraton Radomskiego Czerwca '76 – to o godz. 10.00. O 18.00 z kolei u zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomianie uczcili 42 rocznicę Czerwca'76

  Od piątku trwają w Radomiu obchody 42 rocznicy Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Obchody rozpoczęło widowisko muzyczne „Radomski Czerwiec Wolności”.

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej