Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Będzie remont parkingu przy szpitalu

piątek, 16 czerwiec 2017 15:23 Autor 

Parking przy radomskim szpitalu zostanie przebudowany. Jak informuje magistrat, jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja dla tej inwestycji. Przebudowa natomiast zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

 

Parking znajduje się między ulicami Lekarską, Bernardyńską i Tochtermana. Jak zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak, jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja techniczna, niezbędna do przebudowy parkingu. - Chcemy aby nowy parking powstał w przyszłym roku. Chcemy żeby te wielkie kałuże, które są na terenie tego parkingu zniknęły. Szpital i ścisłe centrum miasta musi mieć zaplecze w postaci takiego parkingu, bezpiecznego i funkcjonalnego – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od tego jak szybko uda się opracować dokumentację techniczną. - To wszystko uzależnione jest od tego jak szybko będziemy mieli dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami i ZRiD. Może się okazać, że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić przetarg i być może wyłonić wykonawcę – dodaje
wiceprezydent Konrad Frysztak.
Parking znajduje się dziś na terenie, którego stan prawny jest nieuregulowany. Magistrat planuje dokonać wywłaszczeń na podstawie specustawy drogowej. Na ostatniej majowej sesji Rady Miejskiej radni zgodzili się przeznaczyć 110 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowe przebudowy parkingu.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej