Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nominowani do Nagrody Kulturalnej za 2016 rok

piątek, 16 czerwiec 2017 15:13 Autor 

Czesław Pióro, spektakl Władza, Iwona Skwarek, Maciej Bałenkowski oraz mjr Łukasz Baranowski to nominacje do Nagrody Kulturalnej za rok 2016. Zwycięzcę poznamy podczas Dni Radomia.

 

Kilka dni temu kapituła nagrody wybrała nominowanych. Oto oni:

Robert Czesław Pióro jest współinicjatorem Radomskiej Inicjatywy Oberkowej. W 2016 r. zorganizował I Festiwal „Zawieruchy Radomskie”. Zestawienie tradycyjnej kultury ludowej z miejskością współczesnego Radomia stworzyło nową, świeżą i autentyczną jakość oferty kulturalnej.

Spektakl „Władza” w reżyserii Andrzeja Bubienia z radomskiego teatru to produkcja na miarę wydarzenia ogólnopolskiego, największe wydarzenie roku 2016 w Radomiu; propozycja dla widza oczekującego oprócz rozrywki poważnej rozmowy na istotne tematy.

Iwona Skwarek jest wokalistką jazzową, pedagogiem, jurorką. Istnieje na różnych scenach, w różnych projektach muzycznych. Jest liderką Chóru Gospel Radom, który w ubiegłym roku obchodził swoje 10-lecie. Działalność pani Iwony promuje Radom zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i na zewnątrz.

Maciej Bałenkowski to kompozytor, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Teraz studiuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracuje z Krzysztofem Pendereckim. Zdaniem Krzysztofa Pendereckiego to największy talent jaki przytrafił się polskiej muzyce w ciągu ostatnich 20 lat. Maciej Bałenkowski jest laureatem i finalistą ponad 20 międzynarodowych i krajowych konkursów kompozytorskich.

Mjr Łukasz Baranowski prowadzi w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego działalność kulturalno-oświatową. Doprowadził do otwarcia zmodernizowanej sali tradycji 42. Bazy. Rocznie odwiedza ją ok. 2 tys osób.

Spośród piątki nominowanych jury wybierze zwycięzcę. Jego nazwisko poznamy za kilkanaście dni.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Nagroda Kulturalna 2017 dla Waldemara Doleckiego

    Uroczysta gala odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromnym zaskoczeniem regionalnego konkursu piękności było przyznanie aż pięciu dzikich kart, dzięki którym finalistki zaprezentują swoje wdzięki podczas półfinału Miss Polonia, który na początku lipca odbędzie się w Warszawie.

  • Nagroda kulturalna za inicjatywę oberkową

    Robert Czesław Pióro zdobywcą Radomskiej Nagrody Kulturalnej za rok 2016. Wręczenie nagrody zakończyło tegoroczne Dni Radomia. Wczoraj w Amfiteatrze zagrali: zespół Tabu, a także Electric Light Orchestra Classics.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej