Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

W Radomiu trwa wymiana parkomatów

środa, 14 czerwiec 2017 17:17 Autor 

Do końca czerwca zostaną wymienione wszystkie parkomaty w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania. W nowych urządzeniach można płacić za parkowanie przy pomocy Karty Miejskiej.

 

Wymiana parkomatów trwa od początku czerwca. Ma związek z zawarciem przez magistrat nowej czteroletniej umowy na obsługę Strefy Płatnego Parkowania. - Firma, która wygrała będzie zobowiązana do utrzymania i funkcjonowania parkometrów na terenie miasta – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Za obsługę parkomatów będzie odpowiadał ta sama firma co poprzednio, czyli Projekt Parking z Poznania. Instalowane teraz urządzenia są wyposażone w kilka nowych funkcji. - Nowe funkcje to przede wszystkim większe i czytelniejsze wyświetlacze. Posiadają także możliwość płacenia Kartą Miejską. Ma to związek z płatnościami bezgotówkowymi – tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak. Kartą Miejską będzie można płacić od 1 września. Nowe parkomaty są także energooszczędne. - Głównie parkomaty będą w tych samych miejscach. W tych miejscach gdzie parkomaty przez lata były przestawiane, wrócą na swoje miejsce. Zamówiliśmy trochę więcej tych urządzeń tak żeby można było nimi rotować – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. Montaż 75 nowych parkomatów potrwa do końca czerwca.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Przerwy w funkcjonowaniu parkomatów

    Jutro możliwe będą przejściowe przerwy w działaniu parkomatów, które obsługują radomską strefę płatnego parkowania. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, 31 marca nastąpi aktualizacja oprogramowania parkomatów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej