Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Lekcja historii w nowej hali

czwartek, 08 czerwiec 2017 15:15 Autor 

Powstanie Galeria Radomskiego Sportu. W budowanej przy ulicy Struga nowej hali sportowej kibice będą mogli obejrzeć pamiątki, które udostępnią nie tylko radomskie kluby.

 

 Galeria Radomskiego Sportu to wspólna inicjatywa stowarzyszenia Radomianie Razem i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pomysłowi przyklasnęły władze miasta i w efekcie prezydent Radosław Witkowski mógł przekazać pierwsze informacje na ten temat.

- Zwracamy się do wszystkich mieszkańców, aby przejrzeli swoje szafy, regały i udostępnili wszelkie pamiątki związane z radomskim sportem - Radosław Witkowski, prezydent Radomia. - Chętnie zaprezentujemy te przedmioty w Galerii Radomskiego Sportu.
Galeria powstanie w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga 63. Chodzi o odpowiednie wyeksponowanie pamiątek przypominających historię sportu w całym regionie.
- Warto skupić w jednym miejscu pamiątki, które świadczą o tym, że kochamy sport, że jesteśmy z nim na co dzień – podkreśla Jerzy Figas, honorowy prezes ROZPN.
Pomysłodawcy apelują do radomian o udostępnianie eksponatów. Mogą to być na przykład koszulki, medale, ale też dokumenty i fotografie. Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji zajmie się prawno - techniczną obsługą przedsięwzięcia.
- Wszystkie pamiątki będziemy zbierać w siedzibie MOSiR przy ulicy Narutowicza. Oddelegowany jest do tego jeden z pracowników – informuje Grzegorz Janduła, prezes MOSiR. - Będziemy dawać pokwitowania i prosili darczyńców o zgodę na prezentację tych eksponatów, łącznie z przeniesieniem praw autorskich w przypadku fotografii.
Przykład dała już kilka miesięcy temu rodzina mistrza olimpijskiego Kazimierza Paździora, która przekazała miastu bezcenne pamiątki po słynnym pięściarzu. Wspomniane przedmioty są już w Miejskim Ośrodku |Sportu i Rekreacji. Będą eksponowane w planowanej Galerii Radomskiego Sportu oraz w hali MOSiR i sali sportów walki na Borkach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej