Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Kwiaty tańczą w „Elektrowni”

czwartek, 25 maj 2017 16:11 Autor 

„Dancing Flowers” to tytuł wystawy, jaką przygotował belgijski artysta Alexandre Dang. Jego prace można oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 

Prace, które prezentuje Alexandre Dang to forma instalacji. Tytułowe kwiaty są zasilane przez panele solarne. Obiekty poruszają się w zależności od pory dnia i związanego z tym natężeniem światła. Podobnie jest w życiu człowieka.
- Rano wstajemy i dzięki energii słońca jesteśmy gotowi do pracy. Wieczorem, kiedy słońce zachodzi, zasypiamy. Tak, jak solarne kwiaty, które bez słońca nie funkcjonują - mówi Alexandre Dang, autor wystawy
Kwiaty tworzą barwną kompozycję. Wystawa łączy sztukę z problemami ekologii. Alexandre Dang jest orędownikiem wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
- To jest zaproszenie do przemyślenia roli odnawialnych źródeł energii. Wystawa zachęca do głębszych analiz, jak możemy podejść do zasobów naturalnych i ich wykorzystania – zaznacza Alexandre Dang.
Tańczące kwiaty oglądała już publiczność m.in. w Singapurze, czy Honkongu. W „Elektrowni” wystawa będzie czynna do 13 sierpnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej