Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zaśpiewali razem. 300 osób w konkursie

wtorek, 12 maj 2015 16:23 Autor 

Około 300 osób wzięło udział w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem”. Impreza organizowana po raz dwunasty zakończyła się we wtorek koncertem finałowym w sali koncertowej UM.

 

W poniedziałek odbyły się przesłuchania, we wtorek na scenie sali koncertowej Urzędu Miejskiego zaśpiewali najlepsi nagrodzeni wykonawcy. Wśród nich duet raperów z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku-Kamiennej. Piosenkę „Żyjemy chwilą”, którą wykonali w Radomiu sami napisali i skomponowali. - Nie znajdziecie tego nigdzie, ponieważ nie wydaliśmy tego oficjalnie. To jest kawałek, którego premiera odbyła się tutaj – mówi Michał Ignaszak, wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku Kamiennej W konkursie, który ma charakter integracyjny wzięło udział około 300 młodych ludzi w różnym wieku, od przedszkolaków do niepełnosprawnych uczestników terapii zajęciowych. Udział w imprezie to dla nich wielka radość. - Po prostu radość. To, że mogą się pokazać. Mogą zaprezentować swoje umiejętności, zdolności. Że nie są inni, że potrafią zaśpiewać, potrafią zachować się na scenie i wystąpić po prostu – mówi Agnieszka Żabińska, SOSW dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Radomiu. W konkursie przyznano 12 nagród w 6 kategoriach wiekowych. Trafiły zarówno do zdrowych jak i niepełnosprawnych uczestników imprezy, która była dobrą okazją do wspólnego zaistnienia na scenie. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej