Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przedostatni koncert. „Minimal music”

piątek, 19 maj 2017 16:43 Autor 

Będą „Amerykańskie cztery pory roku”, ale też i Vivaldi i „Podróż w czasie”. Jutro odbędzie się przedostatni w tym sezonie artystycznym koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

 

 

Audycje umuzykalniające dla dzieci od lat poprzedzają repertuarowe koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Zawsze dzień przed koncertem dla dorosłych na widownię zapraszani są najmłodsi. - Wydaje mi się, że to jest coś wspaniałego, że w dzisiejszych czasach, które nie są jakoś szczególnie wspaniałe dla muzyki, młodzież i dzieci słuchają tej muzyki - mówi Piotr Pławner, skrzypek. Piotr Pławner to - jak informują organizatorzy koncertu – wybitny i kreatywny skrzypek. Swoje umiejętności zaprezentuje w sobotę w Radomiu przed dorosłą publicznością. Razem z Radomską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego muzycy wykonają II koncert skrzypcowy Philipa Glassa „Amerykańskie cztery pory roku”. - Ta muzyka jest właściwie muzyką nie klasyczną. Glass był buddystą, pojawiają się tam natchnione momenty, medytacje. Należy tę muzykę rozumieć jako klasyczny pop - wyjaśnia Piotr Pławner. Koncert odbędzie się jutro w sali koncertowej przy ul. Żeromskiego. Początek godz. 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej