Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Książeczka dla najmłodszych. Ciekawostki o Radomiu

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:47 Autor 

Książkę „Przygoda z Radomiem. Zbiór ciekawostek” promowała w bibliotece na Ustroniu jej autorka, Marta Trojanowska. Przy okazji odbył się quiz wiedzy o Radomiu. Odpowiedzi były zaskakujące.

 

Marta Wiktoria Trojanowska jest bibliotekarką, blogerką, autorką książek dla dzieci. Napisała m.in. „Przygodę z Radomiem. Zbiór ciekawostek”.
Właśnie ta książka byłą główną bohaterką spotkania, jakie odbyło się w filii miejskiej biblioteki publicznej na Ustroniu. Publicznością byli najmłodsi czytelnicy, bo to książka właśnie dla nich. I właśnie dla nich autorka książki przygotowała specjalny quiz wiedzy o mieście. Propozycja spotkała się z życzliwym przyjęciem.
Marta Trojanowska opowiadała o Radomiu i o ciekawostkach związanych z miastem. Autorka tłumaczyła także, że w Domu Gąski wcale nie mieszkały gęsi, opowiadała o drzewach wolności, posadzonych prawie 100 lat temu, o Elektrowni i lokomotywie, a także o tym, jakie tajemnice kryją magazyny biblioteki i kto przechadzał się korytarzami zamku.
Spotkanie w bibliotece na Ustroniu odbyło się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Od poniedziałku zaś (24 kwietnia) w bibliotece trwa Radomska Wiosna Literacka. Jutro w ramach „Wiosny” spotkanie z Jackiem Dehnelem – to o godz. 10.00 w bibliotece w w Iłży, a o godzinie 17.00, w bibliotece w Radomiu przy ul. Piłsudskiego spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem kryminałów. O tej samej godzinie w bibliotece w Jedlińsku gościem będzie pisarz Zbigniew Kruszyński.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • Kładka na Sandomierskiej z opóźnieniem

  W drugiej połowie października – jak deklaruje MZDiK – kładka na ulicy Sandomierskiej zostanie oddana do użytku. Opóźnienie jest spowodowane problemami wykonawcy z ustawieniem pochylni dla osób niepełnosprawnych

 • Radom po deszczu. Nieprzejezdny tunel, ulice pod wodą

  Zalane ulice, piwnice, posesje i pola. Tak wyglądał Radom i powiat radomski po czwartkowej ulewie. Nieprzejezdny był tunel w ul. Grzecznarowskiego. Na ul. Sandomierskiej zalało piwnice. Znów zalana była także ul. Sołtykowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej