Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Niedziela Palmowa w skansenie

czwartek, 06 kwiecień 2017 15:47 Autor 

Ponad 200 palm wpłynęło na konkurs ogłoszony przez Muzeum Wsi Radomskiej. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpi podczas Niedzieli Palmowej w skansenie. Muzeum zaprasza od godziny 10.00.

 


Wiosna w skansenie już w pełnej krasie. W zagrodach już wielkanocny wystrój. Za trzy dni niedziela palmowa. - W najbliższą niedzielę zapraszamy do Muzeum Wsi Radomskiej na uroczystości Niedzieli Palmowej w godzinach od 10.00 do 17.00. O godzinie 13.00 zapraszamy na mszę świętą celebrowaną przez ks. bpa Henryka Tomasika w zabytkowym kościele z Wolanowa. Podczas mszy chór kleryków z radomskiego seminarium duchownego wykona pasję św. Mateusza – mówi Michalina Grzeszczyk z Muzeum Wsi Radomskiej.

Po mszy wyruszy procesja z palmami do pól. Od rana w skansenie będą prowadzone także warsztaty robienia palmy wielkanocnej oraz warsztaty pisankarskie. - Metodą batikową, czyli woskiem będziemy pisać po wydmuszce, następnie będziemy farbować i otrzymamy przepiękną pisankę – opowiada Michalina Grzeszczyk.

W muzeum będzie także kiermasz twórczości ludowej, na którym można będzie kupić wszystkie elementy potrzebne do wielkanocnych koszyczków. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną”.Wstęp na teren muzeum jest biletowany, ale koszt biletu wynosi 1 złoty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Domowy ogień od gromnicy

  Uroczystości Święta Matki Boskiej Gromnicznej odbyły się tradycyjnie w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy przypomnieli dawne obyczaje polskiej wsi.

 • Zapomniany i zabawny zwyczaj świąt

  Liturgiczny wymiar świat dziś niekiedy schodzi na dalszy plan. Na dawnej wsi był niezwykle ważny. Wielką wagę przykuwano do pasterki. Drugiego dnia świąt w kościele było zabawnie, bo uczestnicy mszy obrzucali się...owsem.

 • Nowe inwestycje w skansenie. Umowa podpisana

  Będzie „Mała wioska” dla dzieci, remont kościoła św. Doroty i inne prace inwestycyjne. W Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęto realizację projektu pod hasłem „Wokół wiejskiej zagrody”. Dziś z kolei została podpisana umowa na unijne dofinansowanie inwestycji.

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej