Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Anioły i demony w radomskim ZDZ

czwartek, 06 kwiecień 2017 15:37 Autor 

W każdej kobiecie jest trochę anioła, ale też i trochę demona. Konkurs fryzjersko-kosmetyczny zorganizowany w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego miał ukazać te dwa oblicza. Uczestnicy puścili wodze wyobraźni.

 

Chyba więcej demoniczności niż anielskości było w stylizacjach przygotowanych na III Ogólnopolskim Konkursie Fryzjersko-Kosmetycznym zorganizowanym w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Na głowach modelek powstawały konstrukcje oparte na rusztowaniach, siatkach i innych podporach. - To jest fryzura na stelażu, połączenie anioła i demona. Lubię robić fryzury na stelażu – opowiada Karolina Szydło z Zespołu Szkół Odzieżowych i Fryzjerskich nr 22 w Warszawie.
Zadaniem uczestników, czyli uczniów szkół z Radomia, Warszawy i Kielc było pokazanie w kobiecie anioła i demona. Każdy miał swoją interpretację. Damian robił na głowie modelki irokeza. - Chcemy pokazać prawdziwą naturę kobiety, będącą połączeniem anioła i demona. To kobieta z wyrazistą fryzurą, ale łagodniejszym makijażem - mówi Damian Biesiada z Prywatnego Technikum Pro Fil w Kielcach.
Misterne konstrukcje nie dziwiły jurorów. To nie są stylizacje codzienne, ale prace, które mają pokazać umiejętności ucznia. - To, że uczestnicy wykorzystują stelaże, plecionki ma wpływ na to, że efekt będzie niepowtarzalny. Nie będzie to na pewno fryzura, którą widzimy na co dzień, ale o to chodzi. To konkurs sztuki stylizacji - wyjaśnia Paweł Sadowski, juror.
Dodatki ułatwiają prace, ale bardzo ważny jest sam pomysł. - Dużo, dużo kreatywności potrzeba – śmieje się Patrycja Łochowska z Niepublicznego Technikum ZDZ w Radomiu.
Patrycji kreatywności nie zabrakło, co zresztą zostało docenione przez jury konkursu. Uczennica technikum ZDZ w Radomiu zdobyła pierwsze miejsce. Jak zauważają organizatorzy, z każdym rokiem poziom umiejętności uczniów poprawia się. - Jest coraz większa kreatywność uczniów, wykorzystują coraz więcej materiałów, które można wykorzystać w sztuce fryzjerskiej - mówi
Aneta Bernat, nauczycielka z ZDZ w Radomiu.
II miejsce w konkursie zdobyły ex aequo Klaudia Szymańska z Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu i Karolina Szydło (Zespół Szkół Odzieżowych i Fryzjerskich nr 22 w Warszawie). III miejsce na podium zajął Damian Biesiada z Kielc.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej