Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Podziękowali przyjaciołom

sobota, 02 maj 2015 14:35 Autor 

Muzeum Witolda Gombrowicza jak co roku podziękowało swoim sponsorom i darczyńcom, choć najczęściej nazywa ich po prostu przyjaciółmi.

 

- Witam przede wszystkim tych, którzy na różne sposoby nam pomagają chociaż nie muszą – mówił na początku spotkania Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. A tych, którzy pomagają tej placówce jest niemało. To kilkanaście firm, osoby prywatne, instytucje, samorządy. Dla nich właśnie Muzeum przygotowało, jak co roku, statuetki, prezenty i koncert. Bo – jak mówił Jakub Makowski, wicedyrektor Muzeum Literatury bez ludzi biznesu i ich pomocy kultura nie mogłaby dobrze funkcjonować. - Szanowni Państwo, dzięki wam to muzeum funkcjonuje. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za ten wkład, który przekazujecie na rzecz Muzeum Witolda Gombrowicza – dziękował Jakub Makowski. W tym roku przyjaciele muzeum dostali prezenty związane z szachami – ulubioną grą Gombrowicza. To statuetki wież i hetmanów i same szachy. Projekt statuetek przygotował, oczywiście gratis, Jerzy Dobrzański. Statuetki wież dostały Gmina Jedlińsk i gmina Radom. Hetmana otrzymali Jarosław Krzyżanowski, Marek Bal - właściciel firmy Kratki.pl, Mariusz Fogiel, Kombud i Krzysztof Sadurski z Południowo- Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku. Szachy trafiły do Tomasza Kochanowskiego z Grupy KK, Izabeli Seweryn, właścicielki firmy Carzoni, do hotelu Aviator, Tomasza Szczepanika z „Zaginionego Studia”, restauracji Teatralna, Sylwestra Krawczyka, właściciela znanej firmy masarskiej, do wydawnictwa Instytutu Technologii Eksploatacji, i – bardzo nam miło – do TV Dami. Szczególne podziękowania otrzymał Andrzej Zimniak, a także, jak co roku - Róża Domańska, matka chrzestna tego muzeum i Wiesław Wędzonka - ojciec chrzestny. Dla wszystkich wystąpiła Joanna Kucharczyk ze swoim kwartetem.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej