Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Meksyk w Elektrowni

środa, 08 luty 2017 16:30 Autor 

 

Dwie nowe wystawy prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Autorzy wykorzystują odmienne techniki artystyczne. W obu przypadkach prace traktują o problemach człowieka.

 

Autorka wystawy „Lucha libre” prezentuje w Elektrowni zapis własnych działań artystycznych. Będąc w Meksyku zademonstrowała performance przed pałacem prezydenckim. Julia Kurek chciała w ten sposób zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację mieszkańców tego wielkiego kraju. - Z jednej strony to piękny kraj, kolorowy, pełen muzyki. Ale z drugiej kwitnie tam korupcja, grasują narkotykowe gangi, a zabójstwa są na porządku dziennym – mówi Julia Kurek, autorka wystawy. Część prezentacji w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia ma premierowy charakter. - Jako całość prezentują ją po raz pierwszy. Jedna z części była już pokazywana – dodaje Julia Kurek. Z kolei Jacek Jagielski przywiózł do Elektrowni 20 obiektów i realizacji przestrzennych. Wystawa nosi tytuł „Ulotna trwałość horyzontu”. - Zastanawiam się na przykład, jak realizujemy swoje idee. Czy jesteśmy im wierni? - pyta Jacek Jagielski, autor wystawy. Jacek Jagielski wykorzystuje w swojej twórczości różne materiały, jak ceramika, kamień, czy drewno. Ale są też fragmenty starych mebli i charakterystycznych ptasich piór. Prezentacja ma charakter retrospektywny. - Wszystkie te prace są dla mnie bardzo ważne. Chętnie do nich wracam, znajduję w nich inspirację do dalszej twórczości – zaznacza Jacek Jagielski. Obie wystawy czynne będą do 23 kwietnia. Wystawy można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18 oraz w soboty i niedziele w godz. 12-18.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej