Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Trzeszczące Wierszyki”

poniedziałek, 27 kwiecień 2015 16:36 Autor 

Laura Wieteska zdobyła tytuł Radomskiego Mistrza Trzeszczących Wierszyków w III Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim organizowanym w Klubie Spółdzielczym Igrek.

Laura Wieteska ze szkoły podstawowej nr 4 recytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Dekoracja”. Laureatka konkursu i radomska Mistrzyni Trzeszczących Wierszyków nie kryje radości z nagrody. - Dziękuję mojej mamie, że mi pomagała ćwiczyć - mówi Laura. Mama Laury pomagała nie tylko w nauce wiersza. Bo to właśnie rodzice dzieci z problemami logopedycznymi poświęcają najwięcej czasu i wysiłku, aby ćwiczyć ze swoimi pociechami poprawną wymowę. Laura do logopedy już nie musi chodzić, ale niektóre zwroty i wyrażenia w wierszu trudno było opanować. - Opanować „no cóż, trudno, nic nie szkodzi”. Bardzo się w tym myliłam – dodaje Laura. Korekcja wad wymowy to czasami wieloletnia praca. Potrzeba zatem wiele wysiłku, ale też motywacji. Dla małych radomian jest nią konkurs „Trzeszczące Wierszyki”. To jedyna tego typu inicjatywa w mieście. - Dla tych dzieci nie ma konkursów. Mogą oczywiście brać udział w konkursach ogólnych, ale wtedy wady wymowy ich dyskwalifikują, bo w recytatorskich konkursach to jest ważne, żeby mówić prawidłowo - mówi Magdalena Sulich-Kosiec, organizatorka konkursu. W konkursie przeznaczonym dla dzieci pierwszych klas szkół podstawowych wzięło udział 35 małych recytatorów. Jego ideą jest wyróżnianie dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną, pokazanie ich dotychczasowych postępów i zachęcenie do dalszej pracy nad korekcją wad wymowy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej