Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Oderwij się od szkolnej rutyny. „Gombrowicz” zaprasza

środa, 11 styczeń 2017 16:58 Autor 

Muzeum Witolda Gombrowicza rusza z nową propozycją edukacyjną. Można z niej skorzystać albo w siedzibie placówki, albo w budynku radomskiej biblioteki.

To, co proponuje Gombrowicz to edukacja, ale edukacja prowadzona w nieco luźniejszy sposób. - To taka odmiana. Od szkolnej rutyny warto się czasami oderwać w taki sposób – mówi Anna Spólna z Muzeum Witolda Gombrowicza.

Zajęcia przygotowywane przez Muzeum Witolda Gombrowicza odbywają się w siedzibie placówki lub w radomskiej bibliotece. - Pomyśleliśmy, że Wsola jest takim miejscem, do którego warto przyjeżdżać, ale też Wsola chce być częściej obecna w Radomiu bardziej niż dotąd. Dlatego raz w tygodniu, w poniedziałki, w gościnnych murach biblioteki przy ul. Piłsudskiego można przyjść na warsztaty interpretacji literatury współczesnej – mówi Anna Spólna.

To dobra propozycja np. dla uczniów szkół średnich, którzy zamierzają zdawać rozszerzoną maturę z języka polskiego. Zajęcia są darmowe, ale wcześniej trzeba się umówić. Choćby po to, żeby organizatorzy mogli dopasować tematykę do potrzeb odbiorców. W samym muzeum placówka proponuje m.in. oprowadzanie po wystawie poświęconej Witoldowi Gombrowiczowi. To wystawa statyczna, ale można ją oglądać i zwiedzać na kilka sposobów. - Można obejrzeć życie i twórczość Gombrowicza chronologicznie, czy przyjrzeć się życiu ziemiaństwa. Gombrowicze mieli piękny pałac, jego wnętrza są atrakcyjne, to pałac klasycystyczny z elementami secesji – zachęca Anna Spólna.

Wszystkie potrzebne informacje znaleźć można na stronie muzeum, w zakładce „Dla belfra”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

  Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

 • Koncert jazzowy u Gombrowicza

  Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na ostatnie już w tym roku wydarzenie kulturalne. Po serii spotkań literackich, teraz proponuje koncert jazzowy.

 • Stolik Witolda Gombrowicza stanie w grudniu

  Pod koniec roku – jak deklaruje magistrat – pojawi się na Placu Konstytucji 3 Maja stolik Witolda Gombrowicza. Rzeźbę autorstwa Sławomira Micka z Kielc wykona odlewnia z Gliwic.

   

   

  Będzie to druga rzeźba stolik, która stanie w centrum miasta, obok kościoła Garnizonowego. Od roku na Placu Konstytucji 3 Maja stoi rzeźba profesora Leszka Kołakowskiego. Autorem rzeźby jest Sławomir Micek z Kielc, który wygrał konkurs ogłoszony przez radomski magistrat. - Artysta przekazał do odlewu model. W tej chwili odlew wchodzi w fazę produkcji. - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
  Odlew wykona odlewnia z Gliwic. - Założony pierwotnie termin na zakończenie inwestycji to 29 grudnia. Wtedy stolik Witolda Gombrowicza stanie na Palcu Konstytucji 3 Maja – dodaje wiceprezydent Frysztak.
  Koszt wykonania rzeźby i jej montażu to blisko 110 tysięcy złotych.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej