Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Melodie na jazzową nutę

środa, 16 listopad 2016 16:54 Autor 

15 Radomski Festiwal Jazzowy zakończony. Jako ostatni wystąpił amerykański kwartet Ari Rolanda. Program koncertu obejmował wiele standardów tradycyjnego jazzu.

 

To była gratka dla sympatyków tradycyjnego jazzu, w którym obok improwizacji bardzo ważna jest też melodia. Amerykańscy muzycy zagrali m.in. utwory znane z repertuarów takich gwiazd, jak Louis Armstrong i Duke Ellington. W muzyce grupy Ari Rolanda słychać było jednak nie tylko swing, ale też brzmiały frazy bebopu. Kwartet przedstawił też oczywiście wiele własnych kompozycji. Lider zespołu o basista Ari Roland, który chlubi się tym, że występował w ponad 30 krajach świata. W ramach tegorocznego festiwalu odbyło się sześć koncertów. Stylistyka była różnorodna, od swingu po free jazz i muzykę eksperymentalną. To co łączyło poszczególne koncerty to frekwencja. Na wszystkich trudno było znaleźć wolne miejsce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej