Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Powiat w obiektywie

sobota, 12 listopad 2016 14:48 Autor 

Po raz czwarty Starostwo Radomskie zorganizowało konkurs fotograficzny „Mój powiat w obiektywie”. Prace miały prezentować walory tego rejonu.

 

Cel konkursu to promocja powiatu radomskiego. Bo przecież interesujące fotografie przyciągają uwagę, ale też zachęcają na przykład do sięgnięcia po informacje na temat pokazywanych terenów, czy obiektów. - Znamy opinie osób dorosłych. Ale chcemy też wiedzieć co sądzą o naszym powiecie ludzie młodzi – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta powiatu. Z drugiej strony to promocja uczestników konkursu. Starostwo zaprosiło do udziału w nim młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prace mogli nadsyłać też tegoroczni absolwenci tych placówek. - Ciekawe pomysły, dużo spostrzeżeń, czasami szeroko otwiera się oczy, patrząc jak można na różne rzeczy z różnej perspektywy i różnie patrzeć - przekonuje Marek Oleszczuk ze Starostwa Powiatowego. Niestety, kilka prac dotyczyło terenów spoza powiatu i trzeba było wykluczyć je z konkursu. Ale i tak komisja miała z czego wybierać najlepsze fotografie. - Widać pasję u autorów zdjęć – zapewnia Michał Sołśnia, członek jury konkursu. Tematyka prac była rozmaita. Niektóre miały charakter typowo kronikarski, inne zdradzały zainteresowanie autora sztuką. - Poziom na pewno się podnosi – zaznacza Łukasz Wójcik z jury konkursu. Zdaniem władz starostwa konkurs dobrze spełnia swoją rolę. Zainteresowanie nim jest coraz większe. - Nie narzekamy na brak uczestników. To kolejny konkurs i na pewno warto go kontynuować – podkreśla Mirosław Ślifirczyk. Prace oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Perły Powiatu" w Iłży

  Wyjątkowo, bo w Iłży odbył się finał VII Edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego "Perły Powiatu". Nagrodzone zostały firmy, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością w powiecie radomskim.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej