Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Maciej Płaza i druga edycja nagrody literackiej

środa, 09 listopad 2016 16:03 Autor 

Spotkanie z Maciejem Płazą, autorem powieści „Skoruń” rozpoczęło cykl wydarzeń towarzyszących drugiej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Maciej Płaza był jednym z pięciorga autorów nominowanych w pierwszej edycji nagrody.

Organizatorem spotkania było Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Tym razem jednak, że względy na remont trwający w muzeum, rozmowa z pisarzem odbyła się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

Z Maciejem Płazą rozmawiała Anna Spólna. Głównie o książce „Skuruń”. To ta książka byłą nominowana w pierwszej edycji Nagrody im. Witolda Gombrowicza, otrzymała nagrodę Kościelskich, dostała nagrodę literacką w Gdyni, była nominowana do Nike. Jak mówi Maciej Płaza, te nagrody bardzo pomogły. - Książka ukazała się wcześniej, ale przeszła trochę niezauważona. Dostrzeżono ja dopiero po nagrodach – mówi Maciej Płaza. Jak dodaje autor, nie spodziewał się takich wyróżnień.

To pierwsze z cyklu spotkań, w których organizatorzy Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza chcą pokazywać nominowanych i laureatów. Cykl spotkań potrwa do czerwca. W czerwcu kapituła ogłosi nominowanych w tegorocznej edycji, która już została już ogłoszona. Książki wydane w 2016 roku można zgłaszać do 31 stycznia 2017 r. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie: www.nagrodagombrowicza.pl. Przyznawanej przez Samorząd Radomia nagrodzie patronuje Rita Gombrowicz.

Laureatami pierwszej edycji zostali Weronika Murek oraz Maciej Hen.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej