Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Maciej Płaza i druga edycja nagrody literackiej

środa, 02 listopad 2016 15:55 Autor 

Spotkanie z Maciejem Płazą, autorem powieści „Skoruń” będzie pierwszym wydarzeniem towarzyszącym drugiej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Ta druga edycja już została ogłoszona.

 

 

Maciej Płaza był jedną z pięciu osób nominowanych w pierwszej, tegorocznej edycji nagrody literackiej dla debiutantów, przyznawanej przez miasto Radom. Nie dostał jej, ale bardzo szybko otrzymał inne nagrody. - Nagrodę Fundacji Kościelskich, najstarszą i chyba mimo wszystko najbardziej prestiżową nagrodę literacką w polskiej literaturze, a potem dostał jeszcze literacką „Gdynię”, był nominowany do Nike, więc debiutant i klasyk jednocześnie – wylicza Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spotkanie z Maciejem Płazą odbędzie się 4 listopada o godz. 17.30 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Rozmawiać z nim będzie Anna Spólna. - To będzie pierwsze z cyklu spotkań, w których będziemy pokazywać i nominowanych i laureatów, te spotkania potrwają do czerwca, kiedy to ogłosimy następnych nominowanych, wtedy spotkamy się z laureatami pierwszej edycji – mówi Tomasz Tyczyński. Laureatami pierwszej edycji są Weronika Murek oraz Maciej Hen. Nagrodę odebrali we wrześniu, podczas trzydniowego festiwalu literackiego. Pierwsza edycja spotkała się w Polsce z dobrym przyjęciem i dużym oddźwiękiem. - Tych informacji było dużo, bo jeśli zważyć, że jest kilka nagród literackich w Polsce a ta dopiero debiutuje, i debiutuje w mieście, które wielkich tradycji tego typu nie ma, to 60 kilka informacji w mediach ogólnopolskich to jest całkiem sporo – mówi kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza. Prezydent miasta ogłosił już jednocześnie drugą edycję nagrody. Książki wydane w 2016 roku można zgłaszać do 31 stycznia 2017 r. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie: www.nagrodagombrowicza.pl. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza przyznawana jest za debiut, rozumiany jako pierwsza lub druga książka autora napisana prozą, w języku polskim. Nagrodę ustanowił Samorząd Radomia, jej honorową patronką jest Rita Gombrowicz, a organizatorem Prezydent Radomia. Współorganizatorem nagrody jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej