Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Swing Swing Swing

środa, 02 listopad 2016 15:36 Autor 

Sympatycy jazzu wysłuchali kolejnych koncertów w ramach 15. Radomskiego Festiwalu Jazzowego. Było i współczesne brzmienie, i nawiązanie do czasów z lat 20 i 30 –tych ubiegłego wieku.

 

 

Grzegorz „Grzech” Piotrowski i Sebastian Wypych zaprezentowali nastrojowy jazz. Brzmienie tradycyjnych instrumentów, czyli saksofonu i kontrabasu muzycy uzupełnili elektronicznymi dźwiękami. Kolejny koncert festiwalowy to zupełna zmiana stylu. Już pierwszy utwór „Sing Sing Sing”, wielki przebój orkiestry Benny Goodmana przypomniał czasy swingu. Radomską publiczność czarowały Singin Birds, czyli Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Dominika Dulny oraz Joanna Czarkowska. Na program ich występu złożyły się też utwory współczesne. Wszystkie łączyły poczucie humoru i oczywiście jazzowe aranżacje. W sobotę kolejny koncert w ramach festiwalu. I znowu zabrzmią swingowe rytmy. Tym razem zagra i zaśpiewa duet Jazz in duo, czyli Magdalena Boduła i Bartek Czubak. Wszystkie koncerty festiwalu odbywają się w sali Łaźni przy ulicy Żeromskiego. Wstęp wolny.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Już w ten weekend kolejna RAFA

  XXXVII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa 2017” odbędą się w weekend w Radomiu. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zaplanowali trzy koncerty.

 • Jazz i M5 na jubileusz

  Koncert zespołu Poziom Prywatny zakończył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Dzień później swoje prace zaprezentowali członkowie grupy M5. Obie imprezy odbyły się w ramach obchodów jubileuszu Łaźni.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej