Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Wiosna, miłość i piosenki

poniedziałek, 13 kwiecień 2015 18:16 Autor 

Białoruska artystka Olga Zalesskaja wystąpiła z recitalem przed radomską publicznością. Tytuł koncertu to „Wiosenna miłość – piosenki i romanse”.

Sala „Łaźni” z trudem pomieściła wszystkich sympatyków miłosnych klimatów w muzyce. Olga Zalesskaja śpiewa autorskie, poetyckie piosenki. Przygotowuje dla nich skromne aranżacje, w których najważniejszy pozostaje głos piosenkarki. Chętnie sięga po lubiane w Polsce rosyjskie romanse. Sądząc po zainteresowaniu i reakcjach publiczności taka balladowa twórczość ma też wielu zwolenników w Radomiu. Olga Zalesskaja pisze także wiersze, które doczekały się tłumaczeń na kilka języków. Zajmuje się również organizacją festiwali poezji śpiewanej w różnych krajach. Artystka współpracuje z białoruską telewizją państwową. Olga Zalesskaja z zawodu jest dziennikarką. Mieszka w Mińsku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej