Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Jazzu trzeba słuchać na żywo!

wtorek, 25 październik 2016 15:44 Autor 

Radomski Festiwal Jazzowy rozpoczął się od koncertu zespołu hiszpańskiego perkusisty Carlosa Lopeza. Liderowi towarzyszył polski saksofonista Maciej Kądziela.

 

 

- Po raz 15. zabrzmiał sygnał Radomskiego Festiwalu Jazzowego. Od 15 lat Łaźnia zaprasza państwa do słuchania jazzu na żywo. Bo jazzu trzeba słuchać na żywo! - powiedziała dyrektor Łaźni Beata Drozdowska, otwierając festiwal. W inauguracyjnym koncercie zaprezentował się kwartet w międzynarodowym składzie. Lider Carlos Lopez to jeden z najbardziej znanych muzyków jazzowych w Hiszpanii. Na saksofonie zagrał mieszkający w Danii Polak Maciej Kądziela. Jazz, który zabrzmiał na inaugurację festiwalu nie należał to tych z gatunku łatwych. To była muzyka osadzona we free jazzie, pełna improwizacji, wzbogacona o elementy stylu etno. Coś dla wyrobionego słuchacza jazzu. Kolejny koncert w ramach 15. Radomskiego Festiwalu Jazzowego odbędzie się w czwartek. O godz. 18 w Łaźni zagrają Grzech Piotrowski na saksofonie i Sebastian Wypych na kontrabasie, a zaśpiewa Adela Konop. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Już w ten weekend kolejna RAFA

  XXXVII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa 2017” odbędą się w weekend w Radomiu. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zaplanowali trzy koncerty.

 • Jazz i M5 na jubileusz

  Koncert zespołu Poziom Prywatny zakończył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Dzień później swoje prace zaprezentowali członkowie grupy M5. Obie imprezy odbyły się w ramach obchodów jubileuszu Łaźni.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej