Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Festiwal w radomskiej Łaźni tylko dla prawdziwych fanów jazzu ?

czwartek, 20 październik 2016 16:42 Autor 

Sympatycy jazzu już mogą odliczać godziny. W piątek rozpocznie się Radomski Festiwal Jazzowy. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele ciekawych brzmień, a tradycja spotka się z nowoczesnością.

 

 

Pierwszy koncert w ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się już w piątek. Wystąpi grupa w międzynarodowym składzie. - Zagrają Carlos Lopez i Maciej Kądziela – mówi Beata Drozdowska, dyrektor RKŚTiG Łaźnia. - Maciek Kądziela to młody muzyk, ale już gwarantuje wysoki poziom artystyczny. Podobnie, jak w poprzednich latach festiwal będzie rozciągnięty na kilka tygodni. Organizatorzy zadbali o różnorodność występów. Będzie i jazz klasyczny, i jazz pełen eksperymentów, czy wycieczek w stronę muzyki ludowej. - Festiwal ma mocno międzynarodowy charakter – podkreśla Beata Drozdowska. - Wystąpią nawet Azjaci. Wszystkie koncerty odbędą się w sali Łaźni przy ulicy Żeromskiego. Wstęp bezpłatny.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej