Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wajda w Radomiu

sobota, 11 kwiecień 2015 14:42 Autor 

W obecności Andrzeja Wajdy w Resursie Obywatelskiej rozstrzygnięto tegoroczny Konkurs Grafiki Komputerowej organizowany przez Zespół Szkół Elektronicznych z Radomia.

 

W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Moje spotkania z twórczością Andrzeja Wajdy”. Podczas rozstrzygnięcia konkursu spotkanie było już nie tylko z twórczością, ale z samym Andrzejem Wajdą, który przyjechał do Radomia. Tegoroczna, piąta edycja konkursu była szczególna, tak jak szczególny był jego honorowy patron. Mistrz polskiego kina Andrzej Wajda już w pierwszych słowach skierowanych do zebranych w Resursie Obywatelskiej wspominał młode lata spędzone w Radomiu.

- Muszę powiedzieć, że to jest bardzo miła chwila w moim życiu, długim, że mogę wrócić do Radomia. I tu gdzie przeżyłem trudne lata niemieckiej okupacji i przed wybuchem wojny wiele radosnych chwil z moimi rodzicami - mówi reżyser Andrzej Wajda.

Dla wyróżnionych uczestników konkursu Andrzej Wajda przygotował upominki z dedykacjami. A uczestnicy pokazali, że twórczość reżysera budzi inspirację także dla młodych grafików. Plakat do filmu „Kanał” przygotował Damiana Wicik, laureat konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

– Myślę, że jest to bardzo ważny film dla nas Polaków. Opisuje naszą historię - mówi Damian Wicik, z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

W kategorii szkól gimnazjalnych zwyciężyła Kinga Stawczyk z gimnazjum w Zakrzewie. Dla niej inspiracją był film „Wałęsa człowiek z nadziei”.

- Jest on najbliższy mojemu sercu, bo wydarzenia te były nie tak dawno i wiążą się z tym w jakim kraju dzisiaj żyjemy - mówi Kinga Stawczyk, z publicznego gimnazjum nr 1 w Zakrzewie.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy mieli przygotować plakat do wybranego filmu Andrzeja Wajdy. W drugim etapie gimnazjaliści opracowywali dyplom lub statuetkę dla laureatów Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Wajdy.

– Chciałam powiedzieć, że cieszy nas to bardzo, że zainteresowanie konkursem nie jest tylko zainteresowaniem opartym o Radom. Coraz więcej szkół radomskich i podradomskich zgłasza swój akces do udziału w tym właśnie przedsięwzięciu - mówi Aneta Stańczyk, koordynator konkursu.

Według przedstawicieli komisji konkursowej młodzież świetnie poradziła sobie z tegorocznym tematem konkursu, a poziom prac był wysoki.

– Poradzili sobie bardzo dobrze. Z roku na rok jest coraz wyższy poziom. Myślę, że naprawdę będzie to dziś dobrze odebrane – mówi Michał Budzisz z Klubu Środowisk Twórczych „Łaźnia”, członek komisji konkursowej.

Na tegoroczną, piątą edycje konkursu organizowanego przez radomski Elektronik, napłynęło 40 prac.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej