Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Na ludową nutę

sobota, 15 październik 2016 15:28 Autor  Joanna Komarnicka

70 młodych artystów wzięło udział w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ludowej dla szkół podstawowych „Śpiewamy na ludowo”. Konkurs odbył się w Domu Kultury „Borki”.

 

 

„W moim ogródeczku” czy „Czerwone jabłuszko”. M.in. takie utwory wykonywały dzieci podczas konkursu piosenki ludowej w Domu Kultury „Borki”. To pierwsza odsłona tego konkursu. Pomysł zrodził się spontanicznie. - Śpiewaliśmy sobie różne przyśpiewki ludowe w szkole i pomyślałyśmy wraz z koleżanką ze szkoły nr 25, że fajnie byłoby zorganizować taki konkurs piosenki ludowej. Będą skoczne piosenki miłe w słuchaniu – opowiada współorganizatorka konkursu, Maria Kwiecień z PSP nr 25 w Radomiu. W Konkursie Piosenki Ludowej wzięło udział 70 młodych wykonawców z 8 szkół z powiatu radomskiego. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Założeniem konkursu jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci i młodzieży oraz przypomnienie i rozpowszechnianie kultury ludowej. Organizatorami konkursu byli Dom Kultury „Borki” i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 25 w Radomiu.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Alkohol i brawura. Dramat nad zalewem na Borkach

  25-letni mężczyzna utonął w czwartek w zalewie na Borkach. To niestety kolejna ofiara braku ostrożności i spożywania alkoholu nad wodą. Od początku kwietnia utonęło w województwie Mazowieckim już 14 osób

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej