Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Remonty i inwestycje szkołach

piątek, 10 kwiecień 2015 16:11 Autor 

Trwają przygotowania do wielu remontów i modernizacji szkół. Urząd Miejski ogłosił już przetargi na wykonanie prac. Większość prac ma być wykonana w czasie wakacji.

Planowane prace to np. wymiana instalacji elektrycznych czy oświetleniowych. Ale realizowane będą też większe inwestycje takie jak budowa boisk czy sali gimnastycznej. W V Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu przeprowadzona będzie termomodernizacja. Ta placówka to tzw. szkoła tysiąclecia. A budynek wzniesiony w latach sześćdziesiątych teraz wymaga wielu remontów. Przetarg na termomodernizację już trwa. - Mamy stare okna, które od wielu lat wymagają wymiany. W szkole są problemy z temperaturą. Jest albo bardzo gorąco albo bardzo zimno, a nasze grzejniki nie pozwalają na regulację. W związku z tym płacimy dużo za ogrzewanie – opowiada Elżbieta Bartkiewicz, dyrektor V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu. Takich i innych potrzeb radomskie szkoły mają więcej. W PG nr 3 będą wyremontowane łazienki. Przy PSP nr 26 na Wośnikach powstanie łącznik i droga dojazdowa, a przy podstawówce nr 29 na ulicy Ceglanej sala sportowa. Część przetargów już rozstrzygnięto. Na część remontów gmina pozyskała tzw. Fundusze Norweskie. – Są to zagraniczne bezzwrotne dofinansowania właśnie do takich remontów jak remonty szkół. Miasto otrzymało 4 miliony złotych. Dofinansowanie to będzie m.in. przeznaczone na termomodernizację V LO, a także w przyszłości na remonty w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług i w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych - wyjaśnia Dagmara Gac z Urzędu Miejskiego w Radomiu. Większość planowanych remontów i modernizacji wynika z bieżących, a niekiedy palących potrzeb. Tak jak w przypadku V LO. Prace najczęściej zaplanowano na okres wakacyjny, tak aby remonty nie przeszkadzały młodzieży w nauce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Reforma edukacji w Radomiu kosztuje. Sporo

  Żeby przystosować radomską oświatę do reformy edukacji konieczne było przeprowadzenie remontów w szkołach. Dla gminy to dodatkowe, ale nie jedyne koszty. Dochodzą do tego wydatki związane np. z odprawami dla nauczycieli, którzy muszą odejść z pracy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej