Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Drukarnia Wyobraźni” w MDK

piątek, 10 kwiecień 2015 16:04 Autor 

Zakończyło się III Ogólnopolskie Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży. W piątek wręczono nagrody zwycięzcom i otwarto pokonkursową wystawę prac zatytułowaną „Drukarnia Wyobraźni”.

W biennale grafiki warsztatowej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przyznano osiem równorzędnych nagród głównych. Jedna z nagrodzony prac nosi tytuł „Ptak”. Jej autorką jest 12-letnia Aleksandra Przypis wychowanka Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. – Najpierw trzeba zrobić dobry projekt. Potem trzeba go przekalkować. Wyciąć to wszystko i odbić – opowiada o swojej pracy Aleksandra Przypis z Lublina. I tak właśnie najkrócej można opowiedzieć nie tylko o nagrodzonej pracy, ale też o grafice warsztatowej, która wymaga nie tylko talentu plastycznego. Potrzeba też wielkiej cierpliwości i pracowitości, bo prace potrafią powstawać bardzo długo. Mimo to zarówno sama grafika warsztatowa, jak i radomskie biennale cieszą się dużą popularnością. W tym roku do konkursu napłynęło 463 prace z całej Polski. – Jest przeglądem prac plastycznych wykonanych w pracowniach graficznych. Często w ośrodkach oświatowych takich jak MDK i Pałace Młodzieży, czy centra powiatowe - mówi Agata Chojnacka-Pyrgiel, kierownik działu artystycznego MDK w Radomiu. Konkurs grafiki warsztatowej organizowany przez radomski MDK odbywa się od 10 lat. W formie biennale odbył się po raz trzeci. Nagrodzone i wyróżnione prace oglądać można na otwartej w Miejskim Domu Kultury wystawie pokonkursowej.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej