Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Więcej niż biblioteka. Nowa filia na Ustroniu

czwartek, 15 wrzesień 2016 16:30 Autor  Joanna Komarnicka

Mieszkańcy Ustronia i okolic mogą korzystać już z nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Poza udostępnianiem książek placówka planuje także wystawy czy spektakle.

 

Nowa filia nr 1 powstała w miejsce dwóch innych placówek: istniejącej wcześniej filii przy ulicy Domagalskiego i filii przy ulicy Sandomierskiej. Do placówki przy Domagalskiego utrudniony dostęp miały osoby niepełnosprawne, filia przy Sandomierskiej została rok temu zalana. Nowy obiekt przy ulicy Osiedlowej spełnia wszystkie standardy. Jest także przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Oferuje m.in. bogaty księgozbiór i przestronną czytelnię z dostępem do Internetu. - Ustronie zyskało nową, przestronną, wielofunkcyjną bibliotekę, która jest dobrze skomputeryzowana. Mamy 5 stanowisk komputerowych, czytelnicy mogą korzystać z 20 tys. tekstów z księgozbioru oraz z 11 tytułów czasopism bieżących. Bardzo dużo nowości czeka na czytelników – dodaje Dorota Prawda, kierownik filii nr 1 MBP w Radomiu. Nowa filia ma być nie tylko miejscem wypożyczania książek. Jej szefowie mają aspiracje, żeby stała się także swoistym centrum kultury dla osiedla. - Wkrótce zaprosimy czytelników na nowe wystawy, na różne imprezy kulturalno-oświatowe. Myślę, że zadowolą one naszych czytelników – informuje kierownik filii nr 1. Biblioteka przy ulicy Osiedlowej 9 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00 i w soboty od 9.00 do 15.00.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • Kładka na Sandomierskiej z opóźnieniem

  W drugiej połowie października – jak deklaruje MZDiK – kładka na ulicy Sandomierskiej zostanie oddana do użytku. Opóźnienie jest spowodowane problemami wykonawcy z ustawieniem pochylni dla osób niepełnosprawnych

 • Radom po deszczu. Nieprzejezdny tunel, ulice pod wodą

  Zalane ulice, piwnice, posesje i pola. Tak wyglądał Radom i powiat radomski po czwartkowej ulewie. Nieprzejezdny był tunel w ul. Grzecznarowskiego. Na ul. Sandomierskiej zalało piwnice. Znów zalana była także ul. Sołtykowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej