Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dyktando radomskie. Zapisz się

środa, 14 wrzesień 2016 16:29 Autor  Joanna Komarnicka

24 września odbędzie się coroczny konkurs o tytuł mistrza ortografii polskiej organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Zgłoszenia na dyktando przyjmowane są jeszcze przez tydzień.

Konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego. Czyli zgłosić może się każdy, kto chce sprawdzić swoje siły w dziedzinie poprawnego władania językiem polskim. Zapisy na dyktando są przyjmowane do 21 września. Można się zgłosić telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej bądź w jej filiach. Autorem tegorocznego dyktanda, tradycyjnie już, będzie prof. Andrzej Markowski. - Jest to jeden z największych, współczesnych autorytetów w dziedzinie poprawności języka polskiego i zasad ortografii oraz jeden z najbardziej liczących się językoznawców polskich. Jednocześnie jest to człowiek o bardzo dużym poczuciu humoru, więc teksty dyktanda, które przygotowuje, zarówno uczą jak i bawią – mówi Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Dyktando odbędzie się 24 września w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej przy ulicy Żeromskiego. Ci, którzy najlepiej poradzą sobie z tekstem profesora Markowskiego mogą liczyć na mistrzowskie tytuły. No i na nagrody. - Rozstrzygnięcie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 24 września w MBP przy ul. Piłsudskiego 12. Będzie tam też możliwość ponownego spotkania z prof. Markowskim, rozmowy z nim oraz wysłuchania krótkiego wystąpienia – dodaje Anna Skubisz-Szymanowska. Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia oraz Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Tegoroczne dyktando pisane...wierszem

  Za nami XII Konkurs o Tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Tekst dyktanda jak zawsze układał prof. Andrzej Markowski, który w tym roku zaskoczył niektórych uczestników pisząc dyktando wierszem.

 • Dyktando nie tylko dla mistrzów

  Kto zdobędzie tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii okaże się już za kilka dni. Na razie trwają zapisy i przygotowania do imprezy. Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

 • 40 Radomska Wiosna Literacka. Z kryminałem

  W poniedziałek, 24 kwietnia rozpocznie się 40. Radomska Wiosna Literacka. To najstarsza tego typu impreza w Polsce. W tym roku motywem przewodnim będzie literatura kryminalna.

 • Gołębiów I znowu bez biblioteki. Nieczynna do odwołania

  Filia nr 2 biblioteki publicznej ponownie nieczynna. Z informacji na wejściu wynika, że do odwołania. Zamknięcie to wynik remontu – mówi wiceprezydent Radomia. Filia będzie nieczynna przez kilka miesięcy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej