Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Operetka: tym razem z Warszawą

wtorek, 07 kwiecień 2015 15:39 Autor 

Jutro w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń towarzyszących premierze „Operetki" przygotowanej przez Warszawską Operę Kameralną.

 

Muzeum Witolda Gombrowicza jest partnerem przygotowanej przez Warszawską Operę Kameralną prapremiery „Operetki”. Adaptacji dramatu przełożonej na formę off-opery towarzyszyć będą debaty i wystawa. - To kolejna inscenizacja Gombrowicza,, której partnerujemy. I kolejna kontrowersyjna. Zresztą to się jeszcze okaże – śmieje się Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Premiera Operetki w czwartek. Dzień wcześniej, czyli w środę w Muzeum we Wsoli odbędzie się Debata „Gombrowicz i historia”. - To dyskusja, która robi się coraz bardziej aktualna. Wydawało się, że Gombrowicz jest takim klasykiem, opowiadającym nam coś o wojnie, o ludzkich namiętnościach, które ją wywołują, ale że to taka analiza rzeczy przeszłych. Tymczasem wydaje się, że to, co dzieje się wokół nas na świecie bardzo uaktualnia te gombrowiczowskie interpretacje – mówi Tomasz Tyczyński.

Na temat Gombrowicza i historii rozmawiać będą naukowcy, literaturoznawcy z Uniwersytetów Warszawskiego i Śląskiego. Spotkanie odbędzie się w samo południe, czyli o godzinie 12.00.

To pierwsza z cyklu debat. Kolejne będą odbywały się w Warszawie, wezmą w nich udział także przedstawiciele muzeum. Placówka udostępniła też materiały i eksponaty do wystawy, która będzie towarzyszyła warszawskiej prapremierze Operetki. Patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Rita Gombrowicz.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, zbiórka o godzinie 11.20 przy pierwszym przystanku przy ul. Chrobrego (Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa). Powrót do Radomia około godziny 13.40.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dylan w przekładach. Noc muzeów we Wsoli

  Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na Noc Muzeów. Jak zwykle w tej placówce, ta noc odbędzie się o dzień wcześniej – 19 maja, w piątek. W tym roku program zbudowany został wokół tematyki przekładu literackiego. I w tym duchu m.in. - na początek wystąpi zespół Dylan.pl

 • Oderwij się od szkolnej rutyny. „Gombrowicz” zaprasza

  Muzeum Witolda Gombrowicza rusza z nową propozycją edukacyjną. Można z niej skorzystać albo w siedzibie placówki, albo w budynku radomskiej biblioteki.

 • Gombrowicz kontra Sienkiewicz

  Quo Vadis Henryka Sienkiewicza – narodowa sprawa, to i Narodowe Czytanie. Na mapie ogólnopolskiej akcji nie mogło zabraknąć Radomia. Ale w Radomiu Quo Vadis słuchali też krytycy polskiego noblisty.

 • Krystyna Tkacz u Gombrowicza

  Muzeum Witolda Gombrowicza tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia zaprasza na koncert postświąteczny. Jak zapewniają pracownicy muzeum będzie to dobra muzyka z dobrym tekstem i w świetnym wykonaniu. Krystyna Tkacz zaśpiewa utwory m.in. Brechta, Osieckiej i Kulmowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej